Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 след продължения (1:1 в редовното време) в 1/4-финал от битките в турнира за Купата на България и детронира носителя на трофея в последните две години. "Смърфовете" губят за първи път от 14 мача в турнира, а серията им продължи точно 1240 дни.

След края на срещата на няколко играчи се струпаха, Жозе Уртадо от Локомотив и Джордан Икоко от Лудогорец се спречкаха, а реферът им показа червени картони.

Двубоят в Разград започна с по-актива игра на домакините, които отправиха първия си точен удар в 7-ата минута, дело на Елвис Ману. Последваха още няколко опасни атаки на домакините, които обаче не завършиха с точен удар. Гостите станаха по-активни след първия половин час на мача, но така и не успяваха да уцелят рамката на дебютанта Кристиан Кахлина, макар Алмейда и Минчев да имаха две страхотни възможности след 35-ата минута. До края на полувремето двата отбора заложиха на сигурното и не застрашиха особено вратата на съперника.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В началото на втората част нямаше и помен от предпазливите действия на двата тима през първото полувреме. Лудогорец откри след гол на Сотириу (1:0), разписал се с глава след центриране на Телпетей. Само минута по-късно Локомотив изпусна златен шанс да изравни и ударът на Конър Руан не попадна в целта.

"Смърфовете" натиснаха домакините и след два блокирани удара последва такъв в очертанията на вратата, дело на Момчил Цветанов в 61-ата минута, но Кахлина се справи. Пловдивчани продължиха да опитват да стигнат до равенството и в 69-ата минута на терена се появи футболист номер 1 а България за последните две години Димитър Илиев.

Последваха още няколко възможности за пловдивчани до края на мача, но Салинас, Карагерен и Илиев ги пропиляха. Минути преди края Момчил Цветанов изстреля опасно топката към вратата на Лудогорец, но новият страж на разградчани се справи блестящо.

Победата на Лудогорец в редовното време обаче бе отнета в последната атака в мача. В 93-ата минута Георги Минчев се озова сам на далечната греда и отблизо изравни (1:1), с което прати двубоя в продължения.

В първото Локомотив имаше повече положения, като с пропуски се отчетоха Алмейда, Димитър Илиев и Кристиан Илич. За Лудогорец пък Кешерю пропиля страхотна възможност. Второто не предложи толкова положения, но пък Лудогорец успя да вкара гол в 114-ата минута, дело на Чибота, оказал се победен в мача (2:1).

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:1
1:0 Пиерос Сотириу (46'), 1:1 Георги Минчев (90+3'), 2:1 Мавис Чибота (114')

По-важното от мача по минути:

0' Слаб дъжд вали над Разград, но теренът е в перфектно състояние.
1' Начало на срещата.
7'  Първи точен удар в мача! Текпетей проби по лявото крило, центрира към Елвис Ману, но Пиргов улови без проблем изстрела му с глава.
15' Страхотен пас към Сотириу, нападателят пада в наказателното поле, но е бил в положение на засада.
16' Напрежение пред вратата на Лудогорец, но дебютантът Кахлина показа страхотно спокойствие, финтира двама и подаде на бранител пред себе си.
25' Удар на Ману от границата наказателното поле, но топката преминава встрани.
35'  Добра възможност на Локомотив! Центриране от фаул, Алмейда докосна топката към далечната греда, но не успя да я насочи във вратата.
37'  Още една възможност за Локо! Николаев центрира, Георги Минчев засече топката, но ударът му мина покрай вратата.
43' Фаул на границата на наказателното поле на Локомотив! Ману стреля, но над вратата.
45' Край на първата част.

***

46' Начало на второто полувреме. Над Разград вече вали сняг.
46'  ГООООЛ за Лудогорец! Текпетей центрира в наказателното поле, Сотириу стреля с глава и открива резултата с първия си гол за разградчани.
47'  Страхотен шанс за Локомотив! Карагерен пусна към Конър Руан в наказателното поле на Лудогорец, но ударът му срещна тялото на пресрещналия го вратар Кахлина.
59' Руан опита да центрира остро в наказателното поле, но топката се отби в крака на Терзиев в корнер.
60' Опасен удар на Карагерен, получи се рикошет и нов корнер.
61'  Бомбен удар на Момчил Цветанов от границата на наказателното поле, топката премина през куп от тела и летеше заплашително към левия ъгъл на Кахлина, но стражът плонжира и я улови.
68' Лукас Салинас стигна до възможност за удар, но топката срещна тялото на бранител на Лудогорец.
74' Салинас опита да прехвърли Кахлина след фаул и прати балонна топка към далечния му ъгъл, но вратарят внимаваше.
79' Още една чудесна възможност за Локо! Карагерен стреля от границата на наказателното поле, но шутът му е блокиран.
87'  Момчил Цветанов стреля в далечния ъгъл на вратата на Лудогорец, но Кахлина за пореден път се прояви с блестяща реакция.
90+3' ГООООЛ за Локомотив (Пловдив)! Отбраната на Лудогорец пропусна центриране по земя към далечната греда, където дебнеше Георги Минчев и изравни резултата (1:1).
90+3' Край на редовното време. Ще има продължения и евентуално дузпи за определяне на победител в мача.

***

91' Начало на първото продължение.
97'  Опасност пред вратата на Лудогорец! Алмейда стреля с глава, но Кахлина се справи.
101'  Удар на Димитър Илиев, топката е блокирана от играч  на Лудогорец. Гостите с претенции за дузпа.
104'  Текпетей и Чибота разиграха пред наказателното поле, топката попадна у Кешерю, който стреля моментално, но на сантиметри встрани.
105'  Илич опита техничен удар от границата на наказателното поле, но Кахлина отново беше на висота.
105' Край на първото продължение.

***

106 Начало на второто продължение.
114'  ГОООООЛ за Лудогорец! Мавис Чибота премина и с малко късмет през няколко защитници на Локомотив (Пловдив) и отблизо изведе разградчани за 2:1 минути преди края.
122' Край на мача!
   Жозе Уртадо от Локомотив и Джордан Икоко от Лудогорец се спречкаха след последния съдийски сигнал, а реферът им показа червени картони за невъздържаното поведение.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина , 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману (65  95. Каули Оливейра), 19. Пиерос Сотириу  (95  28. Клаудиу Кешерю), 21. Драгош Григоре , 22. Джордан Икоко , 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (88  12. Абел Анисе), 37. Бернард Текпетей (118  32. Жосуе Са), 88. Вандерсон (45'  13. Мавис Чибота  )
Резерви: 23. Пламен Илиев, 64. Доминик Янков

Лок. ПловдивЛОКОМОТИВ (ПД) 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 5. Дейвид Малембана, 4. Кристиан Гомис, 11. Конър Руан (106  39. Парвиз Умарбаев) , 44. Николай Николаев (69'  14. Димитър Илиев), 34. Петър Витанов, 16. Лукас Салинас (79  23. Пабло Уртадо ), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен (88  6. Кристиан Илич ), 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 25. Лукас Масоеро , 19. Александър Иванов

Стадион: "Хювефарма Арена"
Съдия: Драгомир Драганов