Спортист (Своге) размаза Септември (София) с 5:1 и постигна най-голямата си победа през сезона във Втора лига. С хеттрик блесна бившият нападател на ЦСКА Григор Долапчиев.

Това е пети успех за водения от Ивайло Василев тим в последните 6 шампионатни срещи. Спортист е седми в класирането с 20 точки, само с една по-малко от Септември (Сф).

В 32-ата минута домакините се възползваха от колективна грешка на защитата и вратаря на гостите. Григор Долапчиев успя да чукне топката покрай Николай Банков, настигна я и тръгна да финтира последния защитник, който му се изпречи на пътя, но в същото време стражът го настигна и го подкоси в наказателното поле. Топката обаче попадна у Деян Христов, който я вкара за 1:0.

До почивката няколко чудесни атаки на Спортист бяха спрени заради засади, но в даденото от рефера продължение се стигна и до втори гол. Богомил Богомилов изпълни тъч дълбоко в половината на гостите, Айкут Рамадан продължи топката с глава и Григор Долапчиев отбеляза за 2:0.

В 59-ата минута Айкут Рамадан центрира от ъглов удар, Деян Христов продължи топката с глава и Долапчиев вкара втория си гол в мача и трети за Спортист. В 73-ата минута гостите върнаха едно попадение. Реферът Владимир Вълков не спря играта, въпреки че Джулио Чарлов и Иво Харизанов си удариха главите в наказателното поле. Те останаха да лежат на терена, а гостите развиха атаката си, след която Иван Арсов вкара с глава.

В 82-ата Айкут Рамадан изведе Долапчиев, който финтира излезлия Банков и на празна врата вкара за 4:1. Рамадан оформи крайното 5:1, засичайки центриране на Калоян Стефанов, който преди това пробяга близо 50 метра с топката в крака.

По същото време Добруджа победи с 2:1 Хебър (Пазарджик). Домакините от Добрич поведоха след автогол на Ивайло Тодоров в 15-ата минута. Само три минути по-късно Тодор Чаворски вкара за Хебър, а в 41-ата Иван Цачев със страхотно попадение донесе успеха на тима си.