Спортист (Своге) победи Марица (Пловдив) с 2:0 у дома в мач от 30-ия кръг на Втора лига. По този начин „шоколадите“ се завърнаха в топ 3 с актив от 47 точки. Maрица е на шестото място с 44 точки, но запазва шансовете си за елита, тъй като пред тях са дублиращите отбори на ЦСКА 1948 и Лудогорец, които нямат право на промоция в Еfbet Лига.

Резултатът на мача в Своге беше открит в 14-ата минута. Тогава Соломон Джеймс допусна груба грешка и реши да залъгва в наказателното си поле и последва грешен пас, който се оказа отлична възможност за Георги Николов, който вкара за 1:0.

В 38-ата минута домакините, водени от Петър Колев, покачиха на 2:0. Георги Николов направи отличен рейд, но бе фаулиран от Йордан Пейчинов в наказателното поле и последва дузпа. Зад топката застана Илия Русинов, който хладнокръвно реализира.

През втората част Марица опита да затрудни съперника, но гол не падна и домакините спечелиха трите точки.