Спортист (Своге) надви с 1:0 Септември (Симитли) като гост в мач от 12-ия кръг на Втора лига. Богомил Богомилов се превърна в герой за тима, воден от Ивайло Василев. Богомилов реализира в началото на второто полувреме.

Това е трета поредна победа за Спортист, който продължава да се изкачва в класирането. Тимът от Своге вече е десети с 13 точки, докато Септември (Симитли) остава с 15 на седмото място. Лидер с 27 точки е Кариана (от 12 мача), а Локомотив (София) има 25 от 10 срещи.

В друг мач от кръга Янтра (Габрово) загуби с 1:3 домакинството си на Локомотив (Горна Оряховица) в местното дерби. През първото полувреме "железничарите" отбелязаха два гола чрез Владислав Мирчев в 13-ата и 32-ата минути. В началото на второто полувреме Джунейт Яшар вкара за 3:0, а Пламен Кожухаров в 54-ата реализира почетен гол за Янтра, който е на 15-ото място с едва 4 точки. Локо (Горна Оряховица) има 7 и заема 14-ата позиция.

Хебър (Пазарджик) - Нефтохимик 1:1
1:0 Тодор Чаворски (61), 1:1 Виктор Янев (73)

1 ноември 2020 г. (неделя), 14:30 часа
Янтра (Габрово) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
0:1 Владислав Мирчев (13), 0:2 Владислав Мирчев (32), 0:3 Джунейт Яшар (52), 1:3 Пламен Кожухаров (54)

Септември (Симитли) - Спортист (Своге) 0:1
0:1 Богомил Богомилов (46)

2 ноември 2020 г. (понеделник), 15:30 часа