Миньор (Перник) успя да победи Локомотив (София) с 1:0 в мач от 22-ия кръг на Втора лига. В герой за тима на Христо Янев се превърна Мирослав Будинов. Опитният нападател наказа гостите в 86-ата минута и ги спря за върха.

След поражението в Перник Локомотив остава втори в класирането с 42 точки, с три по-малко от лидера Пирин (Благоевград), който вчера надви с 2:1 Лудогорец II.

Победата е трета поредна за Миньор. Тимът на Ицо Янев се изкачи на 11-oто място с 24 точки.

В началните минути на мача в Перник липсваха голови положения. В 28-ата Николай Цветков стреля от фаул, но право в ръцете на Леонтиев. В 37-ата минута Борис Галчев отправи удар към вратата на Локо, топката прелетя над напречната греда.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 40-ата минута Светослав Диков пропиля най-чистата възможност до този момент. Нападателят на гостите получи подаване от Педро Ферари, бе напълно сам и можеше да насочи топката във вратата на Миньор, но реши да заложи на силата и я изпрати в аут. Малко след това Божидар Митрев се намеси и спаси удар на Божидар Васев, след което пред погледа на Будинов Мики Орачев изчисти в ъглов удар.

В 65-ата минута далечен удар на Божидар Васев не затрудни Митрев. В 73-ата Мики Орачев отправи опасен удар, но се получи лек рикошет и топката излезе в корнер.

В 86-ата минута Мирослав Будинов вкара за 1:0. Голяма заслуга за попадението имаше Борис Галчев, който не се отказа и догони топка до самата голлиния, след което центрира в наказателното поле, където нападателят на Миньор беше оставен непокрит и засече във вратата на Митрев, донасяйки победата на перничани.

Пирин – Лудогорец II 2:1
1:0 Александър Дюлгеров (42), 1:1 Велислав Минков (52), 2:1 Спас Георгиев (72)

Добруджа – Нефтохимик 3:2
0:1 Николай Манчевски (14), 1:1 Иван Цачев (62), 1:2 Божидар Чуканов (83-дузпа), 2:2 Преслав Петров (85), 3:2 Димитър Алексиев (88)

Струмска слава (Радомир) – Септември (Симитли) 2:0
1:0 Александър Аспарухов (58), 2:0 Ивелин Илиев (61)

11 март 2021 г., 15:30 часа
Литекс (Ловеч) – Локомотив (Горна Оряховица) 1:0
1:0 Добромир Бонев (55)

Миньор (Перник) – Локомотив (София) 1:0