ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Юношеският национален отбор на България до 19 години продължи кошмарното си представяне в елитната квалификационна група за Евро 2013. Възпитаниците на треньора Владо Стоянов загубиха с 0:5 от Дания във втори мач от група 3. След две срещи нашите са на последно място с голова разлика 0:12, след като загубиха с 0:7 в първия си мач от Португалия. Три гола за датчаните днес отбеляза нападателят на Нордселанд Кристиян Линдберг (35, 42-дузпа, 64), а по един добавиха Ньоргаард (61) и Нилсен (88). Българите завършиха с девет футболисти след директен червен картон на Милчо Ангелов в 83-ата минута и втори жълт и съответно червен картон на Милен Гамаков четири минути преди края. Статистиката ясно показва тоталното надмощие на датските национали - общо 19 удара към вратата, десет от които в очертанията. Нашите нямат нито един точен удар към вратата на датчаните. Следващият и последен мач за нашите национали до 19 години е на 9 юни от 20:00 часа срещу Чехия.

Съставът на България: Анатоли Господинов (ЦСКА), Ивелин Аладжов (Литекс), Радослав Терзиев (Ботев Пловдив), Петър Чобанов (Ботев Пловдив), Лазар Марин (Ботев Пловдив), Красимир Станоев (Литекс), Милен Гамаков (Нефтохимик), Кирил Десподов (Литекс), Юлиян Ненов (ЦСКА), Григор Долапчиев (ЦСКА) (61 - Кристиян Петков (Литекс) - 72 - Георг Василев (Локомотив София), Милчо Ангелов (Черноморец)

Стадион: "Варзим"
Съдия: Сердар Гьозюбюбюк (Турция)
Жълти картони: Дурмиси (Дания); Чобанов, Юлиян Ненов, Милен Гамаков, Григор Долапчиев (България)
Червени картони: Милчо Ангелов (България-83), Милен Гамаков (България-86)