ЦСКА продължава с издънките от началото на новия сезон. “Червените” спечелиха първата си точка, но направиха 2:2 като гост на новака Видима-Раковски. В трети пореден кръг обаче грандът от столицата не успява да запише победа. В първите два мача Павел Дочев и компания паднаха от Левски с 0:1 и Черноморец с 1:2. “Армейците” се представиха повече от трагично, играха с човек повече в последните 30 минути, след като Николай Цветков от Видима-Раковски получи втори жълт и съответно червен картон. Дори и числения превес не помогна на ЦСКА, играчите не успяха да намерят пътя към вратата на съперника и заслужено домакините спечелиха една точка.

Кошмарът с контузени футболисти в лагера на “червените” продължи и в този мач. Още в 20-ата минута Апостол Попов бе заменен принудително от Тиеро, а на полувремето и друг бранител – Мартин Дечев, излезе контузен.

Още в 5-ата минута Руи Мигел направи много добър самостоятелен рейд, ударът му бе блокиран от защитник на Видима, но топката попадна на волето на Спас Делев, който направи 1:0. В 20-ата минута дойде първата контузия в състава на ЦСКА. Апостол Попов излезе принудително, а на негово място се появи Марко Еспозито. В 22-ата минута Мартин Дечев фаулира Герасим Заков в наказателното поле и съдията Ивайло Стоянов даде дузпа за севлиевци. Заков изравни след точен изстрел от бялата точка. В 38-ата минута Тодор Янчев стреля опасно, но топката мина покрай вратата.

В 41-ата минута Маркиньос направи 2:1 за ЦСКА с удар извън наказателното поле. Младият бранител Мартин Дечев обаче получи травма и на полувремето бе сменен от Уилям Тиеро.

В 47-ата минута Тодор Янчев отново стреля опасно, но пропусна. В 53-ата минута Маркиньос остана сам срещу вратаря на Видима, но в последния момент Цветомир Панов изби топката от краката му с чист шпагат. В 63-ата минута Николай Цветков от състава на домакините получи втори жълт и съответно червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

В 77-ата минута Самет Ашимов изравни за 2:2, след като получи подарък от Павел Виданов. При центриране в наказателното поле на ЦСКА защитникът свали с глава топката към Ашимов, който с топовен шут разстреля Иван Караджов. До края на двубоя “армейците” се разбързаха, търсеха победния гол, но така и не стигнаха до него. Гостите от София сипеха центрирания и опитваха с далечни удари на преодолеят представилия се перфектно млад вратар на Видима-Раковски Пламен Илиев. В даденото от рефера добавено време Коста Янев, но топката излезе в корнер. В четвъртата минута от добавеното време домакините останаха с двама човека по-малко, след като втори жълт и съответно червен картон получи Самет Ашимов./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Видима-Раковски - ЦСКА 2:2
0:1 Спас Делев (5), 1:1 Герасим Заков (22-дузпа), 1:2 Маркиньос (41), 2:2 Самет Ашимов (77)

Видима-Раковски:
23.Пламен Илиев, 25.Цветомир Панов, 6.Александър Бранеков, 3.Самет Ашимов, 14.Здравко Станков, 14.Анатоли Тодоров (73 - , 21.Николай Цветков, 5.Георги Стойчев, 7.Васил Велев (61 - 11.Владимир Владимиров), 15.Ангел Русев (84 - 35.Траян Траянов), 10.Герасим Заков
Резерви: 16.Пантев, 19.Стоев, 35.Траян Траянов, 11.Владимир Владимиров, 9.Владинов, 20.Андонов, 4.Борислав Гюлеметов

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 8.Румен Трифонов, 2.Павел Виданов, 19.Апостол Попов (20 - 22.Марко Еспозито), 27.Мартин Дечев (46 - 23.Уилям Тиеро - 80 - 3.Томислав Костадинов), 5.Тодор Янчев, 21.Коста Янев, 29.Грегъри Нелсън, 7.Спас Делев, 28.Маркиньос, 10.Руи Мигел
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 22.Марко Еспозито, 3.Томислав Костадинов, 23.Уилям Тиеро, 24.Александър Тонев, 15.Кристиян Тибони, 14.Димитър Илиев

Стадион: "Раковски"
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Николай Цветков, Георги Стойчев, Самет Ашимов, Цветомир Панов (Видима); Мартин Дечев, Павел Виданов (ЦСКА)
Червени картони: Николай Цветков (63-Видима-Раковски), Самет Ашимов (90+4-Видима-Раковски)