Христо Стоичков и още много известни футболисти уважиха празненствата по случай 90-годишнината на Марица (Пловдив). Родният клуб на Камата организира двубой между бивши играчи на тима и ветераните на ЦСКА. Маричани отупаха “червените” с 5:2. Ицо игра за “жълто-сините” през първото полувреме, а заедно с него на терена бяха Румен Христов - Ромарио, Асен Николов - Бебето, Красимир Чомаков, Петър Станев, Краси Димитров, Запрян Раков - Панчо, Васил Кръстев и др. Треньор на тима е Володя Фатов. Ветераните на ЦСКА с наставник Димитър Пенев изведе на терена Емил Бучински, Анатоли Нанков, Христо Марашлиев, Антон Димитров, Коце Янчев, Георги Георгиев - Гецата, Юри Паунов и други.

Домакините от Марица поведоха с два гола на Румен Христов след асистенции на Христо Стоичков. Васил Кръстев покачи на 4:0 след още две попадения. В края на полувремето на вратата на Марица застана Атанас Узунов. Настоящият шеф на Локо (Пловдив) веднага получи закана от Стоичков, който му подхвърли: “Внимавай само да пуснеш гол”. Наско Узунов обаче инкасира две попадения, които вкараха Юри Паунов и Христо Марашлиев. През второто полувреме Веско Тосев оформи крайното 5:2 за Марица./БЛИЦ