Страхотно! България срази Кипър в Ларнака за трета поредна победа ВИДЕО

"Лъвовете" с нов успех под ръковдоството на Младен Кръстаич, 19-годишен дебютира като титуляр

Снимка: Startphoto.bg
1 от 15

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

България срази Кипър с 2:0 в контрола на „АЕК Арена“ в Ларнака и записа трета поредна победа под ръководството на сръбския треньор Младен Кръстаич. Другите два бяха с 5:1 срещу Гибралтар в Разград и 1:0 срещу Северна Македония в Скопие. Дебют срещу кипърците за националния тим направи таланта на Фиорентина Димо Кръстев, а Кирил Десподов и Спас Делев вкараха головете.

Двубоят започна силно за "лъвовете" и след по-малко от две минути игра Кирил Десподов намери Илиан Илиев пред наказателното поле, а халфът на Аполон Лимасол отправи удар, който вратарят Панайй спаси. Силните минути за националите ни продължиха и в 18-ата Антон Недялков с дълъг пас изведе на скорост Десподов сам срещу вратаря. Капитанът на "трикольорите" опита да прехвърли излезлия напред Панайи, но прати топката над вратата. Три минути след това Илиев получи отляво и намери Десподов, който отправи удар и Антониадес изби от голлинията.

Силната игра на България даде резултат в 24-ата минута, когато Спас Делев отне топката от кипърски защитник, напредна в полето на домакините и изведе Десподов сам срещу Панайи отляво и този път звездата на Лудогорец с прецизен удар матира стража на кипърците за 0:1.

В 33-ата минута Кипър пропусна първата си страхотна възможност за гол. Питас беше изведен зад отбраната на българите, навлезе в наказателното поле и отправи удар, с който преодоля Даниел Наумов, но Петко Христов успя да изчисти от голлинията. Три минути преди края на първата част гредата спаси кипърците от втори гол. Йоан Стоянов отне топката от противников футболист на аутлинията и намери Десподов в наказателното поле. Капитанът на "лъвовете" нанесе удар, който след рикошет среща страничната греда, а след това Панайи изчисти.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката "лъвовете" продължиха да бъдат активни, но кипърците леко поизостриха играта си. Така или иначе положения в първия четвърт час на второто полувреме пред двете врати нямаше. След час игра дебютантът Димо Кръстев сгреши и можеше да се стигне до гол, след като Какулис излезе сам срещу Наумов, но пусна прекалено лош пас за тичащия паралелно с него Питас.

В 71-ата минута Илиан Илиев пропусна хитро топката за Кирил Десподов, който изведе чудесно зад отбраната на гостите Спас Делев и нападателят преодоля Панайи за 0:2. Малко след попадението Христофи удари с лакът в лицето Димо Кръстев и разкървави българския защитник, но не получи картон. В 84-ата минута влезлият като резерва малко преди това Георги Русев открадна топката и подаде за Десподов, но този път капитанът ни нямаше късмет и ударът му бе блокиран от съперник.

В добавеното време на мача Десподов се озова на стрелкова позиция, но ударът му рикошира в противников футболист и излезе в корнер, а резултатът остана непроменен.

КИПЪР - БЪЛГАРИЯ 0:2
0:1 Кирил Десподов (24), 0:2 Спас Делев (71)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Илиан Илиев-младши отправи първия точен удар, шутирайки в ръцете на Костас Панайи.
9 - Десподов пробва късмета си с далечен изстрел, но Костас Панайи отново успя да се намеси.
15 - Христос Шелис се намеси решително, след като Спас Делев получи пас с гръб към вратата и отправи удар.
18 - Кирил Десподов получи отличен дълъг пас от Антон Недялков и опита прехвърлящ удар, но не уцели вратата.
21 - Марин Петков намери Кирил Десподов, който стреля и преодоля вратаря, но защитник на домакините изчисти пред голлинията.
24 - ГОООЛ за България! Спас Делев изведе отлично Кирил Десподов на превъзходна позиция в наказателното поле и този път капитанът на "лъвовете" преодоля вратаря Панайи за 0:1.
33 - Йоанис Питас имаше отличната възможност да отбележи, но Петко Христов изчисти от голлинията.
42 - ГРЕДА за България! Йоан Стоянов открадна топката и веднага подаде за Кирил Десподов, който отблизо нанесе удар и след рикошет топката срещна страничната греда, а след това вратарят Панайи изчисти.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Кипърците изостриха играта си, но няма положения пред двете врати.
60 - Дебютантът Димо Кръстев сгреши и можеше да се стигне до гол, след като Какулис излезе сам срещу Наумов, но пусна прекалено лош пас за тичащия паралелно с него Питас.
71 - ГОООЛ за България! Илиан Илиев пропусна хитро топката за Кирил Десподов, който изведе чудесно зад отбраната на гостите Спас Делев и нападателят разстреля Панайи за 0:2.
75 - Дебютантът Димо Кръстев бе ударен неспортсменски от Димитрис Христофи и от лицето му шурна кръв, след което напусна терена за оказване на медицинска помощ.
84 - Появилият се в игра Георги Русев открадна топката и подаде за Десподов, но този път капитанът ни нямаше късмет и ударът му бе блокиран от съперник.
90+2 - Край на мача! България срази Кипър с 2:0 в Ларнака и записа трета поредна победа.

Кипър: 1. Костас Панайи – 4. Стелиос Андреу, 25. Христос Шелис , 19. Константинос Лайфис, 3. Мариос Антониадес (4615. Минас Антониу) – 20. Йоргос Кастанос, 6. Александър Гогич, 8. Хамбос Кириаку (К) (4618. Михаилис Йоану) – 17. Лоизос Лоизу (4614. Христос Уилър), 11. Андроникос Какулис (649. Димитрис Христофи), 23. Йоанис Питас (787. Георге Ефрем)
Резерви: 12. Деметрис Деметриу, 22. Елинас Софрониу, 2. Рафаил Мамас, 5. Георгиос Економидес, 7. Георге Ефрем, 9. Димитрис Христофи, 10. Матия Шполярич, 13. Николаос Панайоту, 14. Христос Уилър, 15. Минас Антониу, 16. Павлос Кореа, 18. Михаилис Йоану, 21. Харалампос Харалампус, 24. Данило Шполярич
Селекционер: Темури Кетсабая

България: 1. Даниел Наумов – 14. Антон Недялков (6723. Валентин Антов), 3. Димо Кръстев, 15. Петко Христов, 13. Йоан Стоянов (622. Иван Турицов) – 4. Илия Груев (468. Янис Карабельов ), 16. Илиан Илиев (829. Георги Русев), 18. Никола Илиев (4620. Филип Кръстев), 22. Марин Петков (6219. Димитър Велковски) – 7. Спас Делев , 11. Кирил Десподов (К)
Резерви: 12. Иван Дюлгеров, 21. Светослав Вуцов, 2. Иван Турицов, 5. Пламен Гълъбов, 8. Янис Карабельов, 9. Георги Русев, 10. Радослав Кирилов, 17. Станислав Шопов, 19. Димитър Велковски, 20. Филип Кръстев, 23. Валентин Антов, 24. Християн Петров, 26. Матео Стаматов
Селекционер: Младен Кръстаич

Стадион: "АЕК Арена", Ларнака
Съдия: Тръстин Кан (Малта)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР