ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Последният в Efbet Лига Спартак (Варна) измъкна 3:3 от третия ЦСКА 1948 в интригуващ мач от 29-ия кръг. "Соколите" повече могат да съжаляват, че изпуснаха победата. Футболистите на Димитър Димитров-Херо поведоха с 2:0, допуснаха изравняване до 2:2, отново излязоха напред в резултата - 3:2 след втори гол на Евандро в 92-ата минута, а в петата минута на добавеното време Георги Русев реализира изравнителното попадение за тима на Тодор Янчев и отне радостта на варненци, които се борят да не изпаднат от елита.

Припомняме, че ЦСКА 1948 само преди дни направи нулево равенство в морската столица с Черно море, като и днес не успя да стигне до трите точки.

След зрелищното реми Спартак остава последен в класирането със 17 т., изоставайки с три от предпоследния Хебър. ЦСКА 1948 е трети с 59 т.

И шестте попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Най-запомнящото се преди почивката се случи в 26-ата минута. Виктор Митев стреля от малък ъгъл, топката се отби в десния страничен стълб на вратата на гостите, пазена от Даниел Наумов.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Началото на головото шоу започна в 58-ата минута, когато "соколите" поведоха. Виктор Митев проби отляво и пусна към Ромееш Ивей, но Сидклей изчисти в корнер. При последвалото изпълнение Румен Руменов свали с глава за Луан да Силва, който бе изпуснат от отбраната на ЦСКА 1948 и със силен удар прониза Наумов за 1:0.

В 68-ата минута Георги Русев бе изведен отляво сам срещу Иван Дичевски, който затвори ъгъла и националът стреля покрай целта.

Две минути по-късно "соколите" поведоха с 2:0. След удар на Ивайло Климентов топката рикошира и стигна до Виктор Митев, той пусна успореден пас към Евандро, а бразилецът изпревари своя сънародник Елитон и на празна врата удвои аванса на домакините.

ЦСКА 1948 опита да отговори три минути след това, когато Георги Русев намери Алекс Колев, той свали за Радослав Кирилов, който нанесе силен удар в средата на вратата, с който Дичевски се справи.

В 76-ата минута Георги Русев центрира от ъглов удар към Елитон, който скочи най-високо и прати топката в мрежата на Дичевски за 2:1. Останаха съмнения за нарушение на бразилския защитник срещу Бен Карамоко, но такова не бе отсъдено и "червените" се върнаха в мача. Това доведе до контузия и принудителна смяна за Карамоко.

Пет минути по-късно ЦСКА 1948 стигна до изравнително попадение. Георги Русев центрира отляво, Роберто Хименес засече с глава и прати топката в собствената си мрежа без да даде шанс за реакция на Иван Дичевски.

В добавеното време на срещата Евандро получи успореден пас на голлинията от Лирой Микелс и засече в мрежата на Даниел Наумов за 3:2.

ЦСКА 1948 не се предаде и само три минути след това стигна до равенство, след като Георги Русев оползотвори асистенция на Елитон и оформи крайното 3:3.

СПАРТАК (Варна) - ЦСКА 1948 3:3
1:0 Луан да Силва (58), 2:0 Евандро (70), 2:1 Елитон (76), 2:2 Роберто Хименес (81-автогол), 3:2 Евандро (90+2), 3:3 Георги Русев (90+5)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
19 - Александър Цветков изведе добре Ивей Ромееш отляво в наказателното поле на ЦСКА, той обаче не успя да овладее топката и ударът му бе разочароващ.
24 - Евандро центрира отлично в наказателното поле на ЦСКА 1948, но Роберто Хименес попречи на Луан да засече по-добре топката и тя излезе аут.
26  ГРЕДА! Виктор Митев стреля от малък ъгъл, топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Даниел Наумов.
36 - Удар на Георги Русев, Иван Дичевски внимаваше и спаси.
43 - Опасен изстрел на Александър Колев от пряк свободен удар. Нападателят на ЦСКА 1948 избра близкия на вратаря ъгъл, но топката профуча покрай лявата греда.
45 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
58  ГОЛ! 1:0 за Спартак! След корнер Румен Руменов свали с глава към Луан да Силва, който бе изпуснат от отбраната на ЦСКА 1948 и със силен удар прониза Даниел Наумов.
70
 ГОЛ! 2:0 за домакините. Евандро също е точен. След удар на Ивайло Климентов топката рикошира и стигна до Виктор Митев. Tой пусна успореден пас към Евандро, а бразилецът изпревари своя сънародник Елитон и на празна врата удвои аванса на Спартак.
76
 ГОЛ! Гостите намалиха на 2:1. Георги Русев центрира отлично в наказателното поле на Спартак, а Елитон засече с глава, но при удара нанесе такъв и по главата на Карамоко, след което попадението сякаш беше отменено. След кратко суетене все пак голът беше зачетен.
81
 АВТОГОЛ и 2:2! Георги Русев овладя топката отляво и елиминира противник, центрира пред Дичевски, където Алекс Колев и Светослав Диков дебнеха, Роберто Хименес опита да изчисти с глава, но прати топката право във вратата на "соколите" за 2:2.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+2  НОВ ГОЛ! 3:2 за Спартак. Евандро получи подаване от Лирой Микелс и прониза Наумов за втори път.
90+5
 ГОЛ! Домакините по всичко личи ще изпуснат победата, след като ЦСКА 1948 успя да изравни - 3:3! Георги Русев наказа "соколите", разписвайки се след асистенция на Елитон.
90+6 - Край нa мача - 3:3.

СПАРТАК (Варна): 21. Иван Дичевски, 17. Александър Беолусов, 66. Александър Цветков, 22. Роберто Хименес , 6. Луан да Силва  (61  8.Ивайло Климентов), 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов (61  3.Бен Карамоко (80  20.Нейтън Олдър), 14. Ивей Ромееш, 12. Евандро  , 27. Денис Баланюк (90  7.Лерой Микелс)
Резерви: 1. Стефан Петков, 20. Нейтън Олдър, 3. Бен Карамоко, 45. Даниел Начев, 8. Ивайло Климентов, 7. Лерой Микелс
Треньор: Димитър Димитров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 44. Ангел Грънчов, 14. Елитон , 16. Сидклей, 58. Октавио Мерло, 39. Парвиз Умарбаев, 8. Педриньо (66  7.Марио Топузов), 10. Георги Русев , 99. Радослав Кирилов (66  55.Светослав Диков), 9. Александър Колев
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 28. Емил Ценов, 6. Карлос Охене, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 45. Преслав Антонов, 22. Реян Даскалов, 55. Светослав Диков
Треньор: Тодор Янчев

Варна, ст. „Спартак“
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР