Славия загуби у дома от Берое с 2:4 в страхотен голов спектакъл от последния 26-и кръг на редовния сезон в efbet Лига, а Мартин Камбуров вкара своя гол №232 в елита. Тимът от Стара Загора спря серията от пет победи на възпитаниците на Златомир Загорчич, които не бяха губили в елита от 23 ноември миналата година, когато паднаха от Черно море с 0:1 в София. "Белите" нямат домакинска победа над старозагорци от 1 септември 2012 година насам, записвайки 3 равенства и 6 загуби.

Срещата бе изключително динамична, като през първата част паднаха четири гола, а през втората гостите реализираха още две попадения.

Още в самото начало Галин Иванов (9) даде аванс на домакините с удар от малък ъгъл след добро подаване отляво. Вратарят на гостите Перниш бе допълнително затруднен от рикошета на кълбото в гредата, след което то премина под плонжа на стража. Берое бързо реагира и Алиун Фал (13) изравни след центриране на Фуртадо.

Winbet -най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

В 34-ата минута Виячки подцени пробив на скорост на Фал и го фаулира в наказателното поле, а Мартин Камбуров (35-дузпа) бе точен от бялата точка за пълния обрат със своя гол №232 в елита.

Минута преди почивката Галин Иванов се опита да изненада Перниш с изстрел от средна дистанция. Получи се рикошет, който заблуди вратаря и равенството беше възстановено - 2:2.

През втората част Крум Стоянов (53) отново изведе старозагорци напред в резултата, разписвайки се след центриране на Макута. Славия не успя да отвърне на удара и Алиун Фал (74) подпечата успеха на гостите след асистенция на Камбуров.

След успеха си Берое остава шести с 43 точки, но вече само на две зад петия Славия.

СЛАВИЯ – БЕРОЕ 2:4
1:0 Галин Иванов (9), 1:1 Алиун Фал (13), 1:2 Мартин Камбуров (35-дузпа), 2:2 Галин Иванов (44), 2:3 Крум Стоянов (53), 2:4 Алиун Фал (74)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на двубоя
6 - Чунчуков пада в наказателното поле и прозвуча сигнал, но за нарушение на нападателя на домакините
9 - ГОООЛ за Славия! Вратарят Душан Перниш допусна грешка и Галин Иванов се възползва, пращайки топката в мрежата за 1:0 с помощта и на гредата
13 - ГОООЛ за Берое! Алиун Фал остана непокрит и изравни с глава за 1:1 след центриране на Фуртадо

15 - Чунчуков пропусна изгодна възможност, отправяйки неточен удар с глава
22 - Перниш спаси удар с глава на Чунчуков
24 - Камбуров пропуска сам срещу Стергиакис, който отрази удара му
34 - Дузпа за Берое! Виячки фаулира Фал в наказателното поле и получи жълт картон
35 - ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров е точен от бялата точка за пълния обрат и гол №232 за него в елита
39 - Удар на Минчев от средна дистанция и топката преминава на сантиметри от дясната греда на вратата на "белите"
44 -  ГОООЛ за Славия! Галин Иванов отправи далечен удар и за негов късмет след рикошет в тялото на Мезаг топката се озова в мрежата за 2:2
45 - Край на първата част
...............................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Камбуров шутира от фаул и прехвърли стената, но не намери целта
53 - ГОООЛ за Берое! Макута центрира добре и Крум Стоянов засече топката от въздуха за 2:3
66 - Далечен удар на Макута и топката премина встрани от вратата на Стергиакис
70 - Галин Иванов отправи удар с глава, но топката премина над вратата
74 - ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров изведе Алиун Фал, който реализира втория си гол в мача за 2:4
83 - Георги Йомов шутира встрани от вратата на гостите
90+3 - Калоян Кръстев бе изведен зад отбраната на гостите, но вратарят Перниш го изпревари и хвана топката
90+3 - Край на мача! Берое спечели с 4:2 и спря победната серия на Славия.

Славия: 32.Антониос Стергиакис, 83.Христо Попадийн, 55.Андреа Христов, 23.Емил Виячки , 29.Венелин Филипов , 38.Милен Гамаков (86 73.Венцислав Бенгюзов), 33.Галин Иванов , 20.Филип Кръстев, 71.Емил Стоев (76 14.Ивайло Димитров), 11.Радослав Кирилов (62 35.Георги Йомов), 9.Цветелин Чунчуков (76 7.Калоян Кръстев)
Резерви: 1.Георги Петков, 73.Венцислав Бенгюзов, 77.Георги Вълчев, 35.Георги Йомов, 14.Ивайло Димитров, 7.Калоян Кръстев, 4.Петър Патев
Треньор: Златомир Загорчич

Берое: 12.Душан Перниш, 5.Мелонца Мезаг, 6.Александър Цветков, 9.Мартин Камбуров (84 8.Карлос Охене), 10.Гаюс Макута, 11.Алиун Фал , 17.Ибрахима Конте (61 22.Октавио Мерло), 20.Стив Фуртадо, 27.Крум Стоянов , 59.Ахмед Тоуба, 73.Иван Минчев
Резерви: 33.Генадий Ганев, 8.Карлос Охене, 13.Никола Маринов, 19.Александър Василев, 21.Зоран Йосипович, 22.Октавио Мерло, 25.Георги Ангелов
Треньор: Димитър Димитров - Херо

София, стадион "Славия"
Съдия: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация