Славия и Черно море завършиха 1:1 в предпоследния мач от "А" група за тази есен. Двубоят на "Овча Купел" беше много интригуващ, а "белите" само могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки, с което да зарадват президента си Венци Стефанов, който днес празнува 62-ия си рожден ден. Съдията Таско Тасков изгони двама играчи на "моряците" - Александър Александров и Росен Колев, а освен това даде пресилена дузпа за домакините, която Жуниньо реализира за 1:1 в 55-ата минута. Преди почивката Ермес Паломино беше дал преднина на гостите от Варна.

След равенството Славия събра 27 точки, колкото има и Локомотив (Пловдив). "Белите" обаче спечелиха прекия мач със "смърфовете" и ги изместиха от 5-ото място. Черно море е на 8-ата позиция с 25 точки.

"Белите" и "моряците" започнаха много активно двубоя. В 5-ата минута Самуел Камазола обстрелва Стефано Кунчев, но стражът се справи със ситуацията. Последваха изстрел на Галин Иванов, който не намери очертанията на вратата на гостите.

В 36-ата минута избраниците на Стефан Генов осъществиха бърза атака, която завърши с гол. Ермес Паломино вкара, след като получи извеждащо подаване от Георги Илиев и с диагонален удар прати топката в мрежата на Стефано Кунчев - 0:1.

Венецуелската звезда на Черно море не се беше разписвал от победата с 5:0 при гостуването на Калиакра в 9-ия кръг - на 18 октомври.

След попадението "белите" така и не успяха да създадат голово положение до почивката и гостите се прибраха в съблекалните с гол преднина.

Футболистите на Славия осъществиха натиск в началото на второто полувреме. В 54-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Ветеранът Николай Божов направи уникален пропуск, но пък съдията Таско Тасков го възнагради с дузпа. Нападателят на Славия не успя да вкара от 2-3 метра фронтално срещу вратата на Пиргов, след което се строполи на земята. Реферът обаче посочи бялата точка, тъй като видял нарушение на Александър Александров срещу Божов. Таско също така показа и директен червен картон на централния бранител на "моряците".

Жуниор вкара от бялата точка за 1:1. Бразилецът прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Пиргов. Малко по-късно Жуниор пропусна да донесе пълния обрат за Славия.

В 73-ата минута топовен негов изстрел срещна дясната греда на вратата на Пиргов. Седем минути по-късно Росен Колев спря непозволено откъсващия се Филип Филипов и също беше изгонен, което още повече улесни задачата на Славия. Избраниците на Мартин Кушев обаче така и не успяха да стигнат до втори гол. Живко Желев изпълни свободния удар за нарушението срещу Филипов, като изпрати топката на сантиметри от дясната греда.

Натискът на "белите" беше хаотичен, не доведе до победен гол и срещата приключи без победител - 1:1.

Мачът по минути - ТУК

СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

0:1 Ермес Паломино (36), 1:1 Жуниор (55-дузпа)
СЛАВИЯ: 1.Стефано Кунчев, 18.Филип Филипов, 19.Живко Желев, 6.Даниел Златков, 28.Ели Маркес, 83.Йордан Юруков, 20.Радослав Димитров, 33.Галин Иванов (46-10.Павле Попара), 44.Жуниньо, 7.Илия Илиев (74-11.Радослав Василев), 17.Николай Божов
Резерви: 12.Емил Петров, 35.Диян Молдованов, 2.Том, 8.Атанас Борносузов, 10.Павле Попара, 77.Даниел Пеев, 11.Радослав Василев
Треньор: Мартин Кушев
ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 17.Янко Андреев, 15.Александър Александров, 55.Росен Колев, 19.Христиан Попов, 5.Самуел Камазола, 21.Георги Илиев, 8.Дончо Атанасов (60-20.Михаил Лазаров), 14.Георги Божилов (81-23.Симеон Симеонов), 10.Мирослав Манолов (86-16.Димитър Петков), 9.Ермес Паломино
Резерви: 1.Петър Денчев, 16.Димитър Петков, 23.Симеон Симеонов, 20.Михаил Лазаров, 24.Веселин Марчев, 30.Илиян Капитанов, 90.Румен Николов
Треньор: Стефан Генов