Бившият капитан на ЦСКА Тодор Янчев вкара първото си попадение с екипа на Славия. Опитният полузащитник реализира за крайното 3:0 в скандалната контрола с Пирин (Гоце Делчев), която беше прекратена в 75-ата минута. Тогава настаникът на неврокопчани Тенчо Тенев нареди на футболистите си да напуснат терена.

Преди това точни за "белите" бяха още Янко Сандански и Павле Попара. И трите попадения паднаха след почивката.

В 54-ата минута след свободен удар за домакините, Попара центрира в наказателното поле на гостите, където Янко Сандански с глава отбеляза - 1:0.

В 65-ата Попара удвои преднината на "белите". Избраниците на Велислав Вуцов изпълниха ъглов удар, стражът на Пирин Абди Абдиков изпусна топката, последва меле в малкия пеналт, в което най-съобразителен се оказа сръбският халф, вкарвайки за 2:0.

Не бяха изминали и 5 минути, когато Славия направи преднината си класическа. В 69-ата Галин Иванов проби по дясното крило, подаде на Тошко Янчев, който в близост до точката на дузпата овладя топката и технично преодоля Абдиков, реализирайки в десния му ъгъл за 3:0.

СЛАВИЯ - ПИРИН (ГД) 3:0
(контролата е прекратена в 75-ата минута)
1:0 Янко Сандански (54), 2:0 Павле Попара (65), 3:0 Тодор Янчев (69)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА