ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 срещу Петролул (Плоещ) в контрола, играна в Турция. Единственото попадение реализира Аурелиан Йоахим, който се разписа в 42-ата минута. Това е трети гол на нападателя от Люксембург в предсезонните контроли. Другите му два гола са при победата с 1:0 срещу Аален и при успеха с 2:1 срещу Металист (Харков).

Йоахим записа общо 12 мача в "А" група през есента, един за Купата на България и 2 за Лига Европа. Има и участия в седем от контролите през зимата. За всичкото това време, общо 22 мача нападателят има 8 гола. Изиграните от него минути са общо 756, разписва се средно на всеки 94 минути.

Продадената доскорошна звезда на ЦСКА и лидер при голмайсторите в "А" група Серджиу Буш има 21 мача през есента (19 в "А" група и по един за Купата и Лига Европа). В тези мачове той има изиграни 1623 минути, има 10 гола, т.е. разписва се средно на всяка 162-ра минута. Или с няколко думи казано Аурелиан Йоахим е почти два пъти по-ефективен от Буш, а е изиграл два пъти по-малко минути. Дали ЦСКА намери новия си герой пред гола, ще стане ясно само след няколко дни, когато бъдат подновени мачовете от първенството.