Славия победи Левски с 2:1 в 1/4-финал от турнира за Купата на България и се присъедини към Лудогорец и Арда, които вече се класираха за следващата фаза. Така "белите" продължиха 72-годишна традиция да отстраняват Левски в елиминации за Купата. За последно Левски преодоля "белите" през 1949 година след успех с 1:0.

Срещата на стадион "Славия" тази вечер започна отлично за домакините и за по-малко от десет минути, "белите" пропиляха две сериозни положения. Първо Андреа Христов стреля опасно с глава, а след него Димитър Рангелов от границата на наказателното поле.

След 20-ата минута Левски пое инициативата, но Здравко Димитров, Билал Бари и Ивайло Найденов пропуснаха в рамките на десет минути. Краят на полувремето ще се запомни с няколко жълти картона заради нарушения, които накъсаха играта, а това доведе до липсата на повече възможности за гол.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Славия започна по-активно втората част, и макар да нямаше чисти голови положения, Макрилос и Кръстев създадоха напрежение за "сините". С наближаване на последните минути остротата в действията на двата отбора понамаля, за сметка на битката и нарушенията в средата на терена.

Славия обаче успя да открие резултата в 79-ата минута, когато Петер Макрилос беше най-съобразителен в наказателното поле и при втория опит след блокиран първи удар откри резултата (1:0).

Само няколко минути след това Левски изравни след бомбен удар на резервата Марин Петков за 1:1 в 86-ата минута, но радостта на "сините" продължи едва три минути и Калоян Кръстев донесе победата на Славия в 89-ата, оформяйки крайното 2:1.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 2:1
1:0 Петер Макрилос (79'), 1:1 Марин Петков (86'), 2:1 Калоян Кръстев (89')

По-важното от мача по минути:

1' Начало. Двата отбора ще играят при непрестанен лек снеговалеж.
5'  Първа възможност в мача. Андреа Христов стреля с глава, но над вратата на Левски.
6' Отговорът на Левски не закъсня! Билал Бари беше изведен на добра позиция, но ударът му е блокиран.
6' Нов удар към вратата на Левски, но Микулич се справя.
11'  Претенции за дузпа от страна на Левски след падането на Билал Бари в наказателното поле на "белите".
12'  Страхотна възможност за Славия! Димитър Рангелов пое топката и стреля от границата на наказателното поле, но покрай страничния стълб.
22'  Положение за Левски! Хубав удар на Здравко Димитров, но Светослав Вуцов плонжира и спаси.
26'  Още една добра ситуация за Левски! Пробив по лявото крило, върната топка и силен удар на Билал Бари, но в тялото на бранител на Славия.
32'  Центриране пред вратата на "белите", Вуцов увисна и не игра с топката, но Ивайло Найденов не успя да се възползва и да я прати в опразнената врата.
45' Димитър Рангелов налетя с бутоните напред в глезена на Симеон Славчев. Реферът спря играта, изчака, а след това свири края на полувремето, без да вземе решение.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме. Няма промени в двата отбора.
53' Радослав Кирилов проби в половината на Левски, падна пред наказателното поле, но съдията даде знак играта да продължи.
54' Центриране към Макрилос, смут в отбраната на Левски, но топката е изчистена в корнер.
59'  Калоян Кръстев проби по дясното крило, върна към Макрилос, но той стреля високо над вратата.
61'  Суматоха пред наказателното поле, Микулич излезе и не успя да изчисти добре, топката попадна у Кръстев, но той не успя да шутира към опразнената врата.
79'  ГООООЛ за Славия! Петер Маркрилос получи топката в наказателното поле, първият му удар беше блокиран, но при добавката, резултатът бе открит (1:0).
84'  Отговорът на Левски не закъсня! Появилият се преди минути Марин Петков пое топката отляво и стреля, но Вуцов се справи.
86'  ГООООЛ за Левски! Марин Петков получи топката на близо 25 метра от вратата и стреля силно, получи се лек рикошет, който доведе до равенство в резултата (1:1).
89'  ГООООЛ за Славия! Калоян Кръстев се озова на добра позиция вдясно от вратата на "сините" и отправи плътен удар, оставил Микулич безпомощен за 2:1.
90+4' Край на мача.

Славия СофияСЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев , 75. Надер Гнадри , 55. Андреа Христов, 19. Филип Антовски, 9. Калоян Кръстев  (90+3  23. Емил Виячки), 77. Георги Вълчев , 83. Александър Златков (57  15. Владислав Узунов) , 7. Петер Макрилос  , 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов  (75  14. Ивайло Димитров)
Резерви:12. Иван Дерменджиев, 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 23. Емил Виячки, 6. Костадин Велков

Левски СофияЛЕВСКИ: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов , 6. Ивайло Найденов (67  91. Драган Михайлович), 8. Симеон Славчев, 11. Здравко Димитров (67  18. Насиру Мохамед), 17. Найджъл Робърта, 19. Билал Бари (80 9. Стивън Петков) , 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков ( 80  88. Марин Петков ) , 79. Мартин Петков
Резерви: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 31. Костадин Илиев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Славия", София