Треньорът на Черно море Никола Спасов изрази задоволство както от играта на отбора при успеха с 5:0 над грузинския Колхети, така и от представянето на състезателите си. На "моряците" им предстоят още две проверки - във вторник и петък, след което отборът се прибира във Варна. До края на лагера Спасов и помощниците му ще наблягат повече на възстановителни занимания и подготовка за мачовете.

"Доволен съм от начина, по който изиграхме контролата. Момчетата подходиха много отговорно. До първия гол използвахме времето да се адаптираме към противника, към силния вятър, който имаше по време на мача. След това Мишо Венков отбеляза хубаво попадение, след което напълно доминирахме. Създадохме още едно-две 100-процентови положения преди почивката.

Във второто полувреме влязохме с много по-голяма увереност и самочувствие. Надиграхме напълно противника и им вкарахме още четири пъти. В защита не стояхме зле, въпреки че може би веднъж противникът ни създаде трудности към края на двубоя. Преди почивката нямаше положения пред нашата врата. Като цяло доминирахме и заслужено спечелихме с толкова голям резултат", коментира Спасов двубоя.

"Доволен съм от всички, нямам забележки. Бижев направи впечатление и се представи на добро ниво. Тони Стоичков игра по-малко, показа несигурност. Но това е нормално, няма голям опит, млад е. За първи пък играе международна среща", добави наставникът.