От Етър скочиха остро срещу обстановката и организацията на стадиона в Берковица и съдийството по време на мача с Ком, завършил 2:2. Навлизане на публика по терена, обстрелване с бутилки, прекъсване на двубоя, тенденциозно съдийство, два отменени гола, спряна чиста голова атака, нееднакъв критерий за нарушенията, заявиха от великотърновския клуб след прибирането си от Берковица.

„Отчитам, че загубихме 2 точки, защото нашата цел винаги е била победа. От друга страна съм доволен от поведението на играчите – от мъжеството и характера им в една ненормална обстановка. Публиката на домакините влиза на пистата, не терена, мачът бе прекъснат за 5 минути. Аз бях обстрелван с бутилки…", разказа пред sport-vt треньорът на Етър Калоян Чакъров.

"В края не бе дадено продължение, което да компенсира прекъсването на двубоя. Отмениха ни два гола. Пропуснахме още положения, с които трябваше да узаконим превъзходството си. Съдиите нямаха еднакъв критерий при нарушенията, трима наши футболисти са с контузии. Първо бе контузен Мартин Николов, после Цветан Петров и Иван Петков получиха удари в лицето. А Нико Петров бе отстранен за два жълти картона за игра рамо в рамо. При 1:0 за нас в края на първото полувреме ни спряха чиста голова атака – при контра Николаев бе изведен от Калоян Ангелов сам срещу вратаря, като се намираше на 2 метра зад централната линия, но тъчреферът маркира засада?!“, добави Чакъров.

Според присъствали на мача е имало и опит за удар с глава по рефера от играч на домакините, непрекъснато присъствие на зрители по пистата и нахлуване на терена след изравнителния гол на Етър. Тъй като операторът на етърци е снимал всички ексцесии, стигнало се е дотам, че са му отнели камерата…

Етър ще подготви видео от скандалните моменти в мача и ще го разпространи до медиите, за да подкрепи оплакванията си. „Срещу нас се действа и ще се действа с позволени и непозволени средства, защото ние сме Етър. Горд съм от футболистите си, продължаваме по своя път“, добави Калоян Чакъров.