Третият отбор на ЦСКА успя да запише първа победа в Югозападната ELITBET Трета лига. В срещата от отложения пети кръг "армейците" се наложиха с 2:1 срещу Пирин (Разлог). Мачът се игра на стадион "Сливнишки герой". Точни за "червените" бяха Юлиан Гилов (34') и Светослав Евтов (70').

Първата по-добра възможност за ЦСКА дойде в 27-ата минута. След комбинация между Юлиан Гилов и Антон Толев, атаката завърши с мощен изстрел на втория, който мина над вратата. Малко след половин час игра гостите откриха резултата. След изпълнение на пряк свободен удар рикошира и попадна в мрежата на ЦСКА.

Последва светкавичен отговор от страна на играчите на Румен Трифонов, които изравниха минута по-късно. Голмайстор бе Юлиан Гилов, който засече хубаво центриране по земя на Илиян Димитров. До края на първата част удари на Антон Толев и Алесандро Николов бяха близо до това да изведат ЦСКА напред в резултата. Почивката дойде при равенство 1:1.

През първите 20 минути на втората част двата отбора се надиграваха предимно в центъра на терена. През този период преобладаваха единборствата и здравата игра. В 69-ата минута Илиян Димитров бе близо да се разпише след пас на Валентино Върбанов. Победният гол в полза на ЦСКА дойде минута по-късно. След изпълнение на пряк свободен от капитана Алесандро Николов, топката бе избита от вратаря и попадна в краката на Светослав Евтов, който добави от близка дистанция за 2:1.

До края на двубоя вратарят на "червените" Георги Гергинов се намеси няколко пъти по впечатляващ начин, за да предотврати втори гол във вратата си. Така срещата завъши с напълно заслужена първа победа с 2:1 за ЦСКА.

След успеха "армейците" се изкачиха на 14-ото място със 7 точки от 7 мача.

Следващият двубой на ЦСКА III ще бъде гостуване на Пирин (Благоевград) - в събота (14 септември) от 17:00 часа на стадион "Мусала" в Рила.

Стартовият състав на "червените": 1. Георги Гергинов (в), 8. Илиян Димитров, 4. Димитър Николов, 3. Румен Рангелов, 5. Димитър Христов, 6. Светозар Евтов, 18. Димитър Петров, 10. Алесандро Николов (к), 7. Юлиан Гилов, 11. Александър Кожухаров и 14.  Антон Толев
Резерви: 31. Станислав Танев (в), 2. Дилян Стойчев, 17. Валентино Върбанов, 9. Павел Жабов, 16. Борислав Бенов, 19. Николай Николов, 15. Кирил Георгиев, 20. Илия Димитров, 13. Георги Караиванов
Старши треньор: Румен Трифонов