Локомотив (София) е единственият тим от Втора лига, който записа три победи в първите си три мача от началото на шампионата. “Железничарите” измъкнаха трудно успеха при гостуването на Нефтохимик в Бургас и събраха 9 точки. Мартин Василев отбеляза в 93-ата минута за победата с 1:0.

Малко преди това домакините бяха останали с човек по-малко след червен картон на вратаря Павел Колев. Нефтохимик има само една точка.

В същото време амбициозният Пирин (Благоевград) сериозно се изложи и разочарова феновете си. "Орлетата" загубиха с 0:2 при гостуването на Септември (Симитли). Играчите на мениджъра Уорън Фийни се представиха много слабо в регионалното дерби и остават с 4 точки в актива си.

Запро Динев вкара за 1:0 в 16-ата минута, а автогол на вратаря Петър Петров (34) довърши гостите от Благоевград.

ВТОРА ЛИГА  - 3 КРЪГ

19 август 2020 г., сряда, 18:00 часа
Хебър (Пазарджик) - Струмска слава (Радомир) 3:0
1:0 Александър Димитров (69), 2:0 Александър Димитров (73), 3:0 Александър Димитров (80)

Янтра (Габрово) - Витоша (Бистрица) 2:1
1:0 Пламен Кожухаров (51), 2:0 Християн Кожухаров (88), 2:1 Марио Дилчовски (90)

Спортист (Своге) - Добруджа (Добрич) 2:0
1:0 Иво Харизанов (27), 2:0 Григор Долапчиев (90)

19 август 2020 г., сряда, 19:00 часа
Септември (Симитли) - Пирин (Благоевград) 2:0
1:0 Запро Динев (16)
2:0 Петър Петров (34-а)

Созопол (Созопол) - Кариана (Ерден) 2:2
1:0 Иван Колев (34), 1:1 Матеус (47), 2:1 Кристиан Иванов (77), 2:2 Евгени Игнатов (90+2)

Лудогорец II - Литекс 0:1
0:1 Иван Митрев (73)

19 август 2020 г., сряда, 20:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Миньор (Перник) 1:2
0:1 Томислав Павлов (14), 1:1 Владислав Мирчев (35), 1:2 Андреас Васев (84)

Нефтохимик - Локомотив (София) 0:1
0:1 Мартин Василев (90+3)