ЦСКА и Левски направиха зрелищно равенство 3:3 в дербито от четвъртия кръг на Елитната група до 16 години.

Още в началото на срещата гостите от Левски останаха с човек по-малко на терена, тъй като вратарят Дамян Дамянов игра с ръка извън наказателното поле. Въпреки това, Левски успя да поведе в 20-ата минута, когато Георги Камбитов реализира при добавка след удар на Лазар Петров.

ЦСКА стигна до обрат само за 3 минути с голове на Любомир Праматаров в 25-ата и Владислав Величков в 28-ата минути.

Точни за “червените” бяха Любомир Праматаров на два пъти и Владислав Величков, докато за “сините” две попадения заби Георги Камбитов и едно Йоан Андреев.

В 54-ата минута ЦСКА стигна до трети гол, когато Любомир Праматаров се възползва от грешка на вратаря и прати топката в мрежата му.

До края на срещата „сините“ бяха по-активни и стигнаха до равенството. Йоан Андреев се разписа в 67-ата минута, а 10 минути преди края Камбитов вкара втория си гол в срещата, реализирайки дузпа, като така оформи крайното 3:3.

По този начин, след четири кръга ЦСКА има 7 точки в актива си, а Левски е с 10.