ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Лудогорец се класира за финала на Купата на България, след като победи Черно море с 4:1 с дузпи в Разград.

"Орлите" загубиха с 1:2 в редовното време след гол в последните секунди на варненци и след успех със същия резултат в първата среща се стигна до продължения (при 3:3 общ резултат).

Там гол не падна и дузпи трябваше да решат кой да е съперник на ЦСКА 1948 във финала на 24 май на Националния стадион "Васил Левски".

Лошата новина за Лудогорец е това, че звездата на тима Кирил Десподов получи жълт картон в срещата и ще пропусне следващия шампионатен двубой на разградчани.

Двубоят започна по-добре за гостите, които още в първата минута отправиха удар към вратата на Лудогорец. Разградчани обаче взеха инициативата след 10-ата минута и Игор Пластун удари гредата в 13-ата.

След малко повече от половин час игра Спас Делев направи непростим пропуск от няколко метра. Минути преди края на първата част Оливие Вердон прати топката във вратата на Черно море, но попадението му бе отменено.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Малко след почивката същото стори и Спас Делев, но и неговият гол не бе признат.

Резултатът бе открит в 56-ата минута с красиво попадение с глава на Васил Панайотов (1:0). Радостта на варненци обаче продължи само две минути и Спас Делев се разписа за 1:1 след центриране на Кирил Десподов.

Разградчани можеха да направят обрат в 67-ата минута, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров се справи с удар на Матиас Тисера.

В последните минути на срещата Черно море имаше претенции за дузпа и шанс за гол пред Пачеко, а Лудогорец отправи два опасни удара.

В една от последните атаки на срещата Черно море стигна до втори гол, дело на Матеус Машадо и след загуба с 1:2 в първия двубой общият резултат бе изравнен (3:3).

Стигна се до продължения, като в първото нямаше особено много възможности за гол, с изключение на един по-опасен изстрел на Тодор Неделев. Второто също не направи изключение и разградчани се отчетоха с удар на Текпетей, който обаче бе спасен.

В последните секунди от продължението Лудогорец имаше претенции за дузпа, но Радослав Гидженов показа, че няма нарушение.

Стигна се до дузпи, при които Атанас Илиев стреля над вратата, а вратарят на Лудогорец спаси удара на Едгар Печеко. Разградчани бяха безгрешни и спечелиха.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:2 в редовното време (4:1 при дузпите)
0:1 Васил Панайотов (56'), 1:1 Спас Делев (58'), 1:2 Матеус Машадо (90+5')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
1' Шанс за Черно море! Александър Василев отне топката в половината на Лудогорец и центрира към Исмаил Иса, но ударът му бе неточен.
10' Разбъркване в наказателното поле на Лудогорец, но така и не се стигна до удар.
13'  ГРЕДА за Лудогорец! Игор Пластун се размина с това да открие резултата, след като стреля с глава, но топката срещна гредата.
34'  Какъв пропуск за разградчани! Матиас Тисера получи пас в наказателното поле, топката му бе избита и попадна у Спас Делев, който от няколко метра я прати над напречната греда.
42'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Лудогорец! Оливие Вердон се разписа след центриране пред вратата на Черно море, но е бил в положение на засада и попадението му не бе признато.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
48'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Спас Делев прати топката в мрежата след подаване на Десподов, но капитанът на Лудогорец е бил в засада и отново гол няма!
56'  ГОООООЛ за Черно море! Васил Панайотов засече центриране от десния фланг и с плонж я насочи във вратата за 1:0.
58'  ГООООЛ за Лудогорец! Кирил Десподов пое топката по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Спас Делев бе по-бърз и изравни.
67'  Пропуск на Лудогорец! Матиас Тисера бе изпуснат в наказателното поле и стреля, но Иван Дюлгеров се справи.
89' Хубав удар на Тодор Неделев, но встрани от вратата.
90'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа за удар в ръката на Оливие Вердон! Съдията и ВАР обаче не видяха нищо нередно.
90' Матиас Тисера опита да прехвърли вратаря на Черно море, но не уцели рамката.
90+2' Страхотен шанс за Черно море! Едгар Пачеко стреля опасно, но Слуга се справи.
90+5'  ГОООООЛ за Черно море! Матеус Машадо бележи за 2:1, след като получи топката на добра позиция в наказателното поле.
90+5' Край на мача. Следват продължения.

96' Начало на първото продължение.
97' Опит на Неделев да порази целта, но встрани.
105' Край на първото продължение.

106' Начало на второто продължение.
115' Страхотна възможност за Лудогорец! Текпетей стреля силно, но вратарят на "моряците" спаси.
120  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Бърнард Текпетей падна в наказателното поле, а секунда по-късно топката срещна ръката на Влатко Дробаров, но реферът Радослав Гидженов даде знак играта да продължи.
127' Край на продълженията.

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга - 2. Пипа (88 22. Франко Русо) , 32. Игор Пластун, 24. Оливие Вердон ,16. Аслак Фон Витри - 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 20. Нонато (88  88. Тодор Неделев) - 90. Спас Делев   (65 77. Кайо Видал) , 10. Матиас Тисера (96 37. Бърнард Текпетей) , 11. Кирил Десподов (К(74  7. Раи Насименто)
Резерви: 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев, 23. Мануел Шоу, 30. Педро Нареси
Треньор: Ивайло Петев

Черно мореЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров  - 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов , 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев (86 23. Едгар Пачеко)  -  27. Даниел Димов (К), 77. Стефан Велев (74 9. Атанас Илиев ) , 71. Васил Панайотов - 8. Мазир Сула (120 2. Цветомир Панов) , 86. Исмаил Иса (61  7. Матеус Машадо ), 11. Алекс Фернандес
Резерви: 22. Георги Георгиев , 35. Арлинд Дакай, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Радослав Гидженов
Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР