Лудогорец постигна трудна, но много ценна победа като домакин на Монтана. Шампионите надделяха с 1:0 с гол на Клаудиу Кешерю и вече имат аванс от 9 точки пред втория Локо (Пловдив).

Монтана се представи на много високо ниво и игра много организирано, допускайки изключително малко опасности пред своята врата. Лудогорец бе по-деен, владееше изцяло инициативата и накрая заслужено прибави три точки към актива си.

През първото полувреме гостите позволиха само две опасности пред своята врата. Клаудиу Кешерю останa сам срещу Марио Кирев в средата на полувремето, но стреля точно в обсега на вратаря. Малко по-късно Кирил Десподов напредна по фланга и отправи бърза топка за Кешерю. Националът на Румъния обаче не намери очертанията на вратата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Монтана затвори още повече постъпите към вратата си, но се пропука в 72-ата минута. Тогава Сенхаджи фаулира в наказателното поле Кешерю и съдията Георги Гинчев посочи бялата точка. Потърпевшият реализира дузпата и донесе победата на Лудогорец.

Лудогорец - Монтана 1:0
1:0 Клаудиу Кешерю (73-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
22- Клаудиу Кешерю останa сам срещу Марио Кирев, но стреля точно в обсега на вратаря
29- Кирил Десподов напредна по фланга и отправи бърза топка за Кешерю. Националът на Румъния обаче не намери очертанията на вратата
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
72-  Дузпа за Лудогорец! Кешерю бе съборен в наказателното поле от Сенхаджи и съдията посочи бялата точка
73- ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудиу Кешерю бележи с мощен шут от бялата точка!
90- Три минути продължение
90+3- Край на мача!

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 7. Алекс Сантана (78-12. Абел Анисе), 11. Кирил Десподов, 21. Драгош Григоре, 22. Жордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи (62-10. Елвис Ману), 28. Клаудиу Кешеру, 82. Иван Йорданов, 88. Вандерсон (78-13. Мавис Чибота), 95 Каули Оливейра (86-3. Антон Недялков)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота, 32. Жосуе Са
Треньор: Валдас Дамбраускас

PFC MontanaМонтана: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 33. Стефан Цонков, 5. Реян Сенхаджи, 24. Давид Кики, 10. Владимир Айтов, 4. Радослав Терзиев, 23. Сергей Георгиев (61-7. Димитър Законов), 6. Янко Ангелов, 19. Росен Кръстев (61-11. Николай Минков)
Резерви: 12. Петър Петров, 17. Адам Буджамаа, 7. Димитър Законов, 2. Валери Христов, 11. Николай Минков, 22. Стефан Каменов, 26. Стоян Предев
Треньор: Атанас Атанасов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение