ЦСКА победи Монтана с 2:0 на Националния стадион “Васил Левски” в мач от 8-ия кръг на “А” група. И двата гола за “червените” реализира Килиан Шеридън. Отборът обаче загуби още двама бранители, след като Грило и Еспозито бяха заменени принудително заради травми.

“Армейците” се представиха доста слабо, едва създаваха голови положения и през първото полувреме не показаха нищо интересно. В 15-ата минута Шеридън направи непростим пропуск. Тодор Янчев влезе в наказателното поле, центрира и ирландецът на метър пред голлинията вместо да вкара, изчисти топката навътре към полето. В 29-ата минута бе едно от спорните положения в двубоя. Мирослав Антонов бе изпуснат от защитата на ЦСКА, нахлу в наказателното поле, а след него бе Тодор Янчев. Нападателят на Монтана падна в полето и искаше дузпа, но съдията Ахмед Ахмед не посочи бялата точка, а извади жълт картон на Антонов.

На полувремето Гьоре Йовановски пусна Грегъри Нелсън и Спас Делев на местата на Галчев и Грило. В 59-ата минута Килиан Шеридън се реваншира за пропуските си в последните мачове и откри резултата. Нелсън напредна отляво, центрира в наказателното поле, където ирландският нападател овладя и от малък ъгъл прати топката във вратата. В последните 15 минути на двубоя ЦСКА създаде повече положения. В 77-ата минута Платини стреля, но Трифонов изчисти на метър от голлинията. В следващата минута Павел Виданов нацели гредата след удар с глава. В 80-ата минута и Монтана създаде положение, от което можеше да изравни. След разбъркване в наказателното поле Мирослав Антонов стреля с глава и в последния момент Мболи изби топката, която отиваше под гредата. В следващата атака Тодор Янчев останал сам в отбрана с шпагат предотврати нова опасност пред вратата на Мболи.

В 85-ата минута Шеридън стреля извън наказателното поле, но в гредата, която за втори път се оказа пръв помощник на Христо Иванов. Три минути след това гостите пак пропуснаха. Мирослав Иванов би от пряк свободен удар, насочи топката към сглобката на вратата, но Мболи прояви рефлекс и спаси. В даденото от съдията добавено време Шеридън оформи крайното 2:0, след като получи на десния фланг, влезе в наказателното поле и прати топката под плонжа на вратаря./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - МОНТАНА 2:0
1:0 Килиан Шеридън (59), 2:0 Килиан Шеридън (90)

cska_logo.JPG
ЦСКА:
92.Раис Мболи, 30.Фабрицио Грило (46 - Грегъри Нелсън), 6.Джузепе Акуаро, 22.Марко Еспозито (70 - Лукас Трекаричи), 2.Павел Виданов, 18.Борис Галчев (46 - Спас Делев), 5.Тодор Янчев, 8.Румен Трифонов, 28.Маркиньос, 26.Килиан Шеридън, 32.Мишел Платини
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 15.Мартин Василев, 7.Спас Делев, 10.Лукас Трикаричи, 29.Грегъри Нелсън, 14.Димитър Илиев, 9.Дормушали Саидходжа

Монтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев (65 - 5.Христов), 4.Станислав Жеков, 5.Тихомр Трифонов, 14.Антон Личков, 21.Даниел Гаджев (73 - 13.Наков), 8.Димитър Илиев, 20.Мирослав Иванов, 11.Атанас Чипилов, 10.Мирослав Антонов, 9.Луис Едуардо (5 - Владимир Мичев)
Резерви: 12.Виктор Георгиев, 17.Мурад, 5.Венцислав Христов, 13.Димитър Наков, 22.Светлан Кондев, 16.Владимир Мичев, 18.Атанас Фиданин