Царско село победи Монтана с 4:3 като гост в последен двубой от 15-ия кръг на efbet лига.

Резултатът откри Александър Башлиев с автогол в 31-ата минута (1:0), а Стефан Христов удвои пет по-късно (2:0). В края на първото полувреме над Монтана заваля сняг, а реферът Георги Кабаков смени бялата топка с червена за по-добра видимост.

Природната стихия забави сериозно втората част, но полувремето все пак започна.

Още в първите минути след почивката Билан Бари намали изоставането на домакините (2:1), а в 64-ата резултатът вече беше равен (2:2) след автогол на Антонио Георгиев.

Радостта на домакините беше кратка и три минути по-късно Дилан Мертенс изведе Царско село напред, а в 84-ата Мартин Кавдански вкара за 4:2. В продължението на срещата Монтана намали за крайното 4:3 с попадение на Айтов.

Победата изстреля Царско село с няколко места напред в класирането до 8-ата позиция с 16 точки, докато Монтана остана сред последните три с 12.

Winbet - победата е емоция! (18+)

МОНТАНА - ЦАРСКО СЕЛО 3:4
0:1 Александър Башлиев (31' автогол), 0:2 Стефан Христов (36'), 1:2 Билал Бари (48'), 2:2 Антонио Георгиев (64' автогол), 2:3 Дилан Мертенс (67'), 2:4 Мартин Кавдански (84'), 3:4 Владимир Айтов (90+4')

По-важното от мача по минути:

0' Двата тима излизат на терена с фланелки в памет на починалия треньор Никола Спасов.
1' Начало на мача.
31'  АВТОГОЛ! Царско село поведе, след като Александър Башлиев насочи топка в собствената си врата с глава след корнер за съперника.
36'  ГОООЛ за Царско село! Стефан Христов се измъкна пред наказателното поле на Монтана, финтира вратаря и насочи топката във вратата за 2:0.
39' Смениха бялата топка с червена заради заснежения терен в Монтана.
45' Край на полувремето.

* Двата тима загряват, докато очертанията на терена бъдат изчистени.
*Играчите се прибраха в съблекалнята.
* Лошите метеорологични условия забавиха сериозно второто полувреме, тъй като теренът бе покрит със сняг. Домакините търсиха червена боя, с която да очертаят линиите на игрището, за да може срещата да се довърши.

46' Начало на втората част.
48' ГОООЛ за Монтана! Сергей Георгиев свали към Билал Бари, който матира Джони Пласид, за да намали изоставането на домакините.
55'Тони Тасев стреля от пряк свободен удар, но Джони Пласид успя да улови
64' АВТОГОЛ! Монтана изравни, след като Мартин Кавдански нацели Антонио Георгиев и топката изненада Пласид за 2:2. Втори автогол в мача.
67' ГОООЛ за Царско село! Дилан Мертенс отново изведе гостите напред в резултата с удар отдалеч за 2:3.
84'  ГОООЛ за Царско село! Мартин Кавдански се оказа непокрит в наказателното поле и вкара за 4:2.
90+4  ГОООЛ за Монтана! Владимир Айтов бележи за 4:3 в последните секунди на мача.
90+5 Край на срещата.

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев  (73' 19. Росен Кръстев), 3. Иван Михов, 24. Давид Кики, 15. Преслав Петров, 20. Димитър Илиев (81' 10. Владимир Айтов ), 21. Борислав Балджийски (4523. Сергей Георгиев), 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари , 16. Николай Цветков , 11. Николай Минков
Резерви: 30. Благой Макенджиев, , 13. Йордан Йорданов, 5. Раян Сенхаджи, 22. Стефан Каменов, 23. Сергей Георгиев,

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 3. Мартин Кавдански , 17. Реян Даскалов, 93. Иван Бандаловски (66'  44. Дилян Георгиев), 20. Лъчезар Балтанов, 6. Антонио Георгиев , 11. Андерсон Кордейро (49'  22. Луис Педро ), 21. Емануил Манев , 98. Стефан Христов  , 25. Дилан Мертенс  (79'  8. Панайотис Лука )
Резерви: 1. Михаил Иванов, 22. Луис Педро, , 9. Мирослав Будинов, 26. Християн Чипев, 7. Янис Геролему,

Стадион: "Огоста", Монтана
Съдия: Георги Кабаков