Локомотив Пловдив победи Царско село с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Еfbet лига, който бе дебют за наставника на гостите Антони Здравков.

"Сърфовете" поведоха в 23-ата минута при първия точен удар в мача, когато Георги Минчев се разписа от няколко метра (1:0). След половин час игра последва пропуска на вечерта (ВИЖ ТУК), дело на Димитър Илиев, който не успя да се разпише на празна врата.

До края на първата част Кристиан Илич пропусна още веднъж за домакините, а в началото на втората част го направи и Димитър Илиев. След час игра гол ба Локо беше отменен, а десет минути по-късно дойде единственото по-опасно положение на Царско село, пропуснато от Стефан Христов.

Четвърт час преди края Георги Минчев реши всичко с втория си гол в срещата (2:0).

Локомотив дръпна с три точки пред третия ЦСКА, но е с мач повече, докато Царско село остава на девета позиция.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦАРСКО СЕЛО 2:0
1:0 Георги Минчев (23'), 2:0 Георги Минчев (75')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
23'  ГОООЛ за Локомотив (Пловдив). Момчил Цветанов напредна по лявото крило, направи двойно подаване с Димитър Илиев и пусна топката към останалия непокрит Георги Минчев, който от няколко метра се разписа за 1:0 с първия точен удар в срещата.
33' НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Димитър Илиев!!! Нападателят се възползва от грешка на отбраната на гостите, преодоля вратаря, но се забави и ударът му бе блокиран от защитник на голлинията!
38'  Още един сериозен пропуск за Локомотив! Димитър Илиев намери Кристиан Илич, но ударът му с глава премина над вратата.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
51'  Нов пропуск за домакините! Димитър Илиев получи топката на границата на наказателното поле, стреля в левия ъгъл на Пласид, но вратарят на Царско село се намеси.
59'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Локомотив! Момчил Цветанов стреля от около 10 метра в напречната греда, топката се отби и се удари в тялото на Георги Минчев, след което влезе във вратата. Реферът обаче отсъди засада и не призна попадението.
70' ЧУДЕСНА ВЪЗМОЖНОСТ за Царско село! Резервата Лесли Де Са центрира остро в наказателното поле, получи се рикошет, Стефан Христов опита да насочи топката с глава към опразнената врата, но бранител на Локомотив изби.
73' ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ! Илич се измъкна от отбраната на Царско село, но намали ъгъла за стрелба, Пласид го затвори и изби в корнер.
75'  ГООООЛ за Локомотив! Георги Минчев бележи отблизо с глава след разбъркване в наказателното поле на Царско село.
90+3' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКОМОТИВ (ПД): 1. Илко Пиргов, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро , 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев (88  44. Николай Николаев), 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен (90+3  15. Георги Мавродиев), 6. Кристиан Илич (90+3  13. Видол Сейменски), 14. Димитър Илиев (90  50. Александър Колев), 10. Георги Минчев
Резерви: 81. Кристиан Томов, 20. Иван Михайлов, 16. Даниел Иванов,
Треньор: Александър Тунчев

Царско селоЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 17. Реян Даскалов, 93. Иван Бандаловски, 22. Луис Педро, 14. Луи Нганиони, 6. Антонио Георгиев, 10. Лъчезар Балтанов, 25. Дилан Мартенс , 44. Карим Роси (62  7. Лесли Де Са), 9. Стефан Христов, 11. Андерсон
Резерви: 1. Михаил Иванов, 4. Ивайло Марков, 21. Емануил Манев, 98. Хари Денков, 20. Димитър Костадинов, 8. Панайотис Лука
Треньор: Антони Здравков

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Ивелин Занев