Царско село победи Черно море с 1:0 в първия мач от осмия кръг на efbet Лига. Мирослав Будинов (90+1-дузпа) реализира единствения гол в добавеното време, след като вратарят Иван Дюлгеров фаулира резервата Геролему за дузпа. Така играчите на Любослав Пенев сложи край на серията от четири срещи без успех - 2 равенства и 2 загуби, като пораженията бяха в предните два кръга. Освен това Царско село победи "моряците" за първи път в елита след едно поражение и две ремита преди това.

Гостите имаха първата възможност в мача, но в 12-ата минута Дани Кики шутира слабо и не затрудни Джони Пласи, който хвана топката и пет минути по-късно след удар на Илиан Илиев – младши.

След 20 минути игра Матиас Курьор се опита да прехвърли стража на домакините, но без успех.

В 32-ата минута Бандаловски спъна Дани Кики в наказателното поле, като гостите имаха претенции за дузпа, но съдията Никола Попов не посочи бялата точка.

Секунди преди края на първата част Царско село отправи и първия си точен удар в мача. Реян Даскалов отправи силен шут от границата на наказателното поле, но Дюлгеров се намеси и спаси.

След почивката домакините имаха две добри възможности, но първо удар на Васев се оказа слаб и Дюлгеров хвана топката в 64-ата минута, а в 75-ата вратарят на гостите отрази шут на Мертенс. В 80-ата минута Матиас Курьор можеше да даде аванс на "моряците", но сам срещу Пласид прехвърли вратата.

В 91-ата минута вратарят Иван Дюлгеров направи много груба грешка при центриране. Стражът изпусна топката, след което фаулира Янис Геролему и Никола Попов отсъди дузпа. Мирослав Будинов превърна 11-метровия наказателен удар в гол и донесе трите точки на домакините.

След успеха си Царско село е пети с 12 точки преди останалите срещи от кръга. Черно море остава 12-и с 8 точки.

17 - Илиан Илиев отправи слаб удар и не притесни вратаря Пласид
20 - Курьор напредна отдясно и прехвърли както Пласид, така и вратата на Царско село
32 - Бандаловски спъна Дани Кики в наказателното поле на домакините, но съдията Никола Попов не посочи бялата точка за дузпа
44 - Силен удар на Реян Даскалов и страхотно спасяване на Иван Дюлгеров
45 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
55 - Равностойни начални минути след почивката
64 - Васев шутира отблизо и топката се озова право в ръцете на Дюлгеров
75 -  Будинов проби отдясно и намери прекрасно Мертенс, който отправи удар и вратарят Дюлгеров направи страхотно спасяване, а след това Панайотов блокира добавката на съперник
80 - Илиан Илиев намери добре Матиас Курьор, който сам срещу Пласид прехвърли вратата
90+1 - ДУЗПА за Царско село! Иван Дюлегеров изпусна топката и фаулира Янир Геролему
90+1 - ГОООЛ за Царско село! Мирослав Будинов е точен от бялата точка за 1:0
90+3 - Край на мача! Царско село победи Черно море с 1:0 и прекъсна серия от четири мача без успех

Състави
Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука (679. Мирослав Будинов ), 10. Борис Галчев (7611. Лъчезар Балтанов), 14. Божидар Васев (777.Янис Геролему), 17. Реян Даскалов - к, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро , 25. Дилан Мертенс , 93. Иван Бандаловски
Резерви: 1. Михаил Иванов, 2. Дилян Георгиев, 7. Янис Геролему, 9. Мирослав Будинов, 11. Лъчезар Балтанов, 20. Васил Божинов, 44. Тома Ушагелов
Треньор: Любослав Пенев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов - к, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев , 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики (6329. Файсел Касми), 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса (7915. Леандро Андраде)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 15. Леандро Андраде, 88. Павел Георгиев, 29. Файсел Касми, 16. Денислав Ангелов
Треньор: Илиан Илиев

София, стадион "Царско село"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация