Царско село срази Септември с 2:0 в битката на стадион „Българска Армия“ за последното място в efbet Лига за следващия сезон. Капитанът Георги Минчев (19) и Симеон Мечев (90+4) се разписаха и запазиха мястото на "царете" в елита.

Футболистите на Любослав Пенев доминираха през първата част, в която имаше и дорста нарушения и общо пет жълти картона – четири за Царско село и един за Септември.

В 19-ата минута центриране в наказателното поле на Галев намери Георги Минчев и капитанът на Царско село с технично отиграване заблуди вратаря за 1:0.

Будинов пък на два пъти не успя да удвои преднината на "царете", след като бе извеждан по чудесен начин от своите съотборници. В една от тези ситуации Минчев проби по десния фланг и върна кълбото към Будинов, който необезпокояван го запрати далеч над вратата на съперника.

Центрирания на Русев и далечни удари на Галчев се оказаха недостатъчни за изравнителен гол, а вратарят Пласид бе на мястото си във всяка една ситуация.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката Септември се хвърли в атака да търси изравняването и в 54-ата минута Велко Батрович опита труден удар от границата на наказателното поле, но кълбото премина далеч от целта. Малко по-късно отново крилото на Септември пробва късмета си. Батрович стреля от пряк свободен удар, но и този път топката не попадна в очертанията на вратата на Джони Пласид.

В 62-ата минута Георги Русев бе изведен зад защитата на "царете" и центрира по земя успоредно на голлинията, но всички футболисти се разминаха с топката, включително и Владимир Николов, който можеше да изравни

В 69-ата минута Велко Батрович продължи с ударите. Крилото получи топката на удобна позиция, след което шутира по земя, но Пласид се справи със ситуацията. Уесли Ната пък бе изведен от Мечев и пропусна да удвои аванса на Царско село в 80-ата минута, когато не успя да се разпише от изгодна позиция, след като Галев отрази удара му. Четири минути по-късно Симеон Мечев пробва техничен шут от далечна дистанция, но вратарят Галев  изби в корнер.

До края на мача Септември натисна в търсене на изравнителен гол, но в 94-ата минута при контраатака Симеон Мечев се разписа с удар от далечно разстояние за 2:0 и сложи точка на спора.

Така Царско село запази мястото си в елита, а Септември отново ще се състезава във Втора лига.

ЦАРСКО СЕЛО – СЕПТЕМВРИ 2:0
1:0 Георги Минчев (19), 2:0 Симеон Мечев (90+4)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на двубоя
5 - Царско село започна по-активно срещата, а Септември чака възможности на контраатака
12 - Борис Галчев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Царско село, но защитниците изчистиха
13 - Неточен удар на Мирослав Будинов от Царско село
17 - Владимир Николов нанесе неточен удар с глава над вратата на Царско село
19 -   ГОООЛ за Царско село! Андерсон Кордейро центрира отляво и Георги Минчев засече топката, реализирайки от малък ъгъл за 1:0
25 - Претенции за дузпа от Царско село заради игра с ръка на Мария Иванов, но съдията не посочи бялата точка, а добавката на Будинов не беше добра
28 - Голмайсторът Георги Минчев проби отдясно и изведе чудесно Будинов, който от страхотна позиция пропусна да се разпише
38 - Центриране на Галчев и топката едва не попада в мрежата, като Пласид не очакваше тя да се насочи директно към целта, но все пак кълбото се размина с рамката и излезе в аут
45 - Край на първата част!
.................................................
46 - Начало на второто полувреме
54 - Велко Батрович шутира неточно от границата на наказателното поле
60 - Батрович опита да стреля директно от пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата
62 - Георги Русев бе изведен зад защитата на "царете" и центрира по земя успоредно на голлинията, но всички футболисти се разминаха с топката, включително и Владимир Николов, който можеше да изравни
69 - Пласид спаси шут на Батрович
75 - Пореден неточен удар на Велко Батрович
80 - Уесли Ната пропусна да удвои аванса на Царско село от изгодна позиция, след като Галев отрази удара му
81 - Неточен шут и на Асен Чандъров
82 - Далечен удар на Минчев и Галев спасява
84 - Симеон Мечев пробва техничен шут от далечна дистанция, но Галев изби в корнер.
89 - Георги Русев бе изведен отляво и опита удар, но той бе блокиран
90+4 -   ГОООЛ за Царско село! Симеон Мечев сложи точка на спора с далечен удар при контраатака
90+5 - Край на мача! Царско село победи Септември с 2:0 и запази мястото си в елита

Съставите
Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 7. Симеон Мечев , 8. Уесли Ната (85 22. Дилан Бахамбула), 10. Георги Минчев   , 17. Реян Даскалов , 21. Румен Гьонов (63 9. Тома Ушагелов), 44. Хулио Родригез, 91. Мирослав Будинов, 93. Андерсон Кордейро
Резерви: 1. Михаил Иванов, 2. Леонардо Фиораванти, 22. Дилан Бахамбула, 11. Дилян Георгиев, 9. Тома Ушагелов, 89. Тихомир Динев, 20. Мартин Попов
Треньор: Любослав Пенев

Септември: 1. Валентин Галев, 8. Борис Галчев, 2. Александър Башлиев, 10. Асен Чандъров, 13. Велко Батрович, 7. Георги Русев, 11. Иван Тилев, 26. Мариян Иванов , 3. Румен Сандев, 9. Владимир Николов (67 17. Димитър Костадинов), 6. Юлиян Попев
Резерви: 21. Александър Михайлов, 23. Васил Попов, 17. Димитър Костадинов, 24. Стефан Гаврилов, 20. Александър Тодоров, 5. Симеон Александров, 25. Иван Стоянов
Треньор: Милен Радуканов

София, стадион: "Българска Армия"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация