За пореден път се убеждаваме в пародията, която цари в родната "А" група. Вихрен победи с 4:1 Беласица в изключително съмнителен мач.

Както по-рано ви информирахме, в този мач трябваше да паднат поне 3 гола. Слуховете са, че хора и от двата отбора са заложили в чуждестранни букмейкърски къщи на опцията "над 2,5 гола". Коефициентът за този вид залог на различните места фигурираше от 1,75 до 1,90.

И след като футболистите на Вихрен и Беласица изнесоха скучно първо полувреме, завършило 0:0, второто започна по изключително куриозен начин.

В рамките само на 13 минути главните герои си "вързаха гащите", вкарвайки си три попадения, които им гарантират солидна печалба, а в същото време накараха букмейкърите за пореден път да се хванат за главите.

В 48-ата минута Вихрен поведе с гол на Десислав Русев, а в 54-ата Шукардиня покачи на 2:0. Любопитното бе, че и в двете голови атаки бранителите на Бела бяха заспали и все по четирима футболисти на тима от Сандански се озоваваха сами срещу вратаря Ангел Манолов, който нямаше какво да стори, освен да вади топката от мрежата си.

В 61-ата минута упражнението се повтори, но пред вратата на Вихрен. Георги Бижев без проблем прехвърли Флориан Лучини за третото попадение в мача - 2:1 за Вихрен. В този момент "срещата приключи", тъй като се сбъдна това, на което бяха заложили и двата отбора.

В 69-ата минута Вихрен все пак отново дръпна с два гола. 3:1 направи Димитриос Зографакис, като този път трима играчи на тима от Сандански се озоваха срещу Манолов.

Крайното 4:1 за Вихрен оформи Зоран Златковски в 86-ата минута. Срещата бе толкова "оспорвана", че чак в 88-ата минута бе показан първият жълт картон, получи го Златковски.

С прибавените три точки Вихрен вече има 22 в актива си и се изкачи на 11-ото място, оставайки след себе си Пирин (Благоевград) и Миньор (Перник). Беласица пък е на дъното в класирането с 14 точки.

ВИХРЕН - БЕЛАСИЦА 4:1
1:0 Десислав Русев (48), 2:0 Шукардиня (54), 2:1 Георги Бижев (61), 3:1 Димитриос Зографакис (69), 4:1 Зоран Златковски (86)

ВИХРЕН: 1.Лучини, 3.В. Георгиев, 26.Павлов, 5.Еламе, 7.Джоров, 9.Маладенис, 14.Стоев, 33.Златковски, 17.Еривертон, 11.Шукардиня, 10.Русев

БЕЛАСИЦА: 1.Манолов, 17.Пътников, 23.Бикай, 5.Стоев, 14.Семина, 8.Софрониев, 15.Ас. Георгиев, 22.Огнянов, 10.Пр. Йорданов, 7.Сертич, 11.Бижев