ЦСКА 1948 победи Царско село с 2:1 в двубой от 17-ия кръг на efbet лига на стадион "Васил Левски" в столицата и записа първа победа за 2021 година.

"Червените" играха за първи път без завърналия се в Берое голмайстор Мартин Камбуров и поискаха дузпа в началото на мача, но реферът замълча. В 23-ата минута обаче "армейците" откриха резултата с автогол на Панайотис Лука (1:1). Царско село отвърна с невероятен пропуск на Андерсон Кордейро, не успял да вкара сам срещу вратата.

През втората част продължи да ври и кипи пред двете врати, а Царско село стигна до равенството в 67-ата минута с попадение на Димитър Костадинов, разписал се в първия си мач за тима. Само шест минути след това ЦСКА 1948 Балтанов фаулира Топузов в наказателното поле, а Георги Русев вкара от дузпа за 2:1.

Десет минути по-късно гостите удариха греда след удар на Манев, а до края не успяха да променят резултата и да избегнат загубата.

ЦСКА 1948 е на шесто място в класирането с 27 точки, на 10 пред Царско село, който е на осмата позиция в таблицата.

ЦСКА 1948 - ЦАРСКО СЕЛО 2:1
1:0 Панайотис Лука (23' автогол), 1:1 Димитър Костадинов (67'), 2:1 Георги Русев (74' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
7' Играчите на ЦСКА 1948 поискаха дузпа за игра с ръка на Балтанов след корнер, но Стоянов остави играта да продължи.
12' Пряк свободен удар за ЦСКА 1948. Юсеин стреля, но Пласид изби акробатично.
21' Георги Русев отправи хубав удар, но вратарят на Царско село се справи.
23'  АВТОГОЛ! ЦСКА поведе на Царско село, след като Панайотис Лука отклони топката в собствената си врата.
29'  Невероятен пропуск на Андерсон Кордейро, който получи отличен пас от Лука, но не съумя да насочи точен удар и вратарят спаси.
42' Галин Иванов намери добре Георги Русев в наказателното поле на гостите, но бранителите се справиха със ситуацията.
45' Край на първата част.

46' Начало на втората част.
57' Пряк свободен удар за Царско село. Марков засече центриране на Даскалов, но Наумов нямаше проблеми да улови топката.
67'  ГОООЛ за Царско село! Димитър Костадинов беше оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА 1948 и изравни резултата в първия си официален мач за тима.
73'  ДУЗПА за ЦСКА 1948 за нарушение на Балтанов срещу Топузов.
74'  ГОООЛ! Георги Русев застава зад топката и бележи за 2:1.
84'  ГРЕДА за Царско село след удар на Манев!
90+4' Край на мача!

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров , 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков , 26. Серкан Юсеин , 8. Ивайло Климентов  (79  9. Димитър Митков), 11. Денислав Александров (72  20. Ангел Бастунов), 70. Георги Русев  (88  3. Димитър Пиргов), 7. Марио Топузов, 33. Галин Иванов
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 14. Димитър Савов, 28. Емануил Личев, 27. Борислав Дамянов
Треньор: Красимир Балъков

Царско селоЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков (67  14. Христо Попадийн), 9. Стефан Христов, 7. Димитър Костадинов , 11. Андерсон Кордейро (90+2  20. Хари Денков), 17. Реян Даскалов (90+2  2. Луи Нганиони), 10. Лъчезар Балтанов , 22. Луис Педро (46'  3. Мартин Кавдански), 25. Дилан Мартенс , 93. Иван Бандаловски, 8. Панайотис Лука  (67  21. Емануил Манев)
Резерви: 1. Михаил Иванов, 26. Димитър Петров
Треньор: Любослав Пенев

Съдия: Ивайло Стоянов
Стадион: "Васил Левски", София