ЦСКА 1948 се върна на победния път, спечелвайки с 1:0 домакинството на Берое в интригуващ мач от 15-ия кръг на efbet Лига. "Червените", които в последните си три срещи записаха 1 равенство и 2 загуби, измъкнаха успеха срещу гостите от Стара Загора, водени от Димитър Димитров. За тима на Херо това беше първи мач от 34 дни. Както е известно, Берое не игра в последния месец заради многото заразени футболисти с коронавирус.

След минималния успех днес ЦСКА 1948 остави старозагорци след себе си в класирането. Отборът на главния мениджър Красимир Балъков събра 23 точки и се изкачи на петото място. Берое остава с 18 в актива си, заемайки седмата позиция.

В герой за "червените" днес се превърна Васил Шопов, който вкара единственото попадение в началото на второто полувреме.

Опитният Мартин Камбуров на няколко пъти можеше да вкара на бившия си отбор Берое, но пропусна, а веднъж и гредата се оказа верен помощник на Генадий Ганев.

Домакините стигнаха до удар още в първата минута, когато Серкан Юсеин центрира, Камбуров засече, но Ганев спаси. В следващите минути Берое натисна "червените", но до голова ситуация не се стигна.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

В осмата Ангел Бастунов стреля от дистанция, топката премина на сантиметри от гредата след рикошет в крака на Георги Ангелов.

В 26-ата минута Александър Цветков овладя топката и стреля от 20-ина метра, но покрай вратата на ЦСКА 1948. В 40-ата Иван Минчев изведе отлично в наказателното поле Димо Бакалов, но в последния момент Венци Василев се намеси решително и спря атаката на гостите.

Минута преди края на полувремето Гаюс Макоута пропусна с глава.

"Червените" поведоха в 49-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар, топката бе центрирана пред Ганев, където се получи разбъркване и в крайна сметка Васил Шопов успя да я изпрати в мрежата от малък ъгъл - 1:0.

Последваха пропуски на Еривалдо и Макоута за гостите. В 58-ата минута пък Камбуров удари греда, след като засече с глава остро центрирана топка. До края нямаше чисти голови ситуации и ЦСКА 1948 спечели с 1:0.

На 11 декември "червените" гостуват на Арда, а на 9 декември Берое приема Левски в отложен мач от 14-ия кръг - от 17:30 часа.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦСКА 1984 - БЕРОЕ 1:0
1:0 Васил Шопов (49)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
8  Удар на Ангел Бастунов, топката рикошира в тялото на Георги Ангелов и полетя към десния ъгъл на Генадий Ганев, който внимаваше и успя да спаси.
28 - Изстрел на Серкан Юсеин, Ганев спаси.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Димитър Димитров заменя Димо Бакалов с Еривалдо.
49 ГОЛ! ЦСКА 1948 поведе в резултата - 1:0. Васил Шопов отбеляза, след като беше изпуснат на далечната греда след центриране отляво, засичайки топката в мрежата на Генадий Ганев.
54  Еривалдо пропусна отличен шанс за изравняване. Нападателят на Берое се озова сам срещу Даниел Наумов, финтира го, но вместо да отбележи в опразнената врата, прати топката на сантиметри покрай лявата греда в аут.
56  Иван Минчев изведе отлично Гаюс Макоута в наказателното поле на домакините, таранът на Берое стреля отблизо от малък ъгъл, но право в обсега на Наумов, който спаси.
58  ГРЕДА! Мартин Камбуров засече с глава центрираната от ляво топка, след като се откъсна от опеката на Теди Мезаг, тя обаче се отби в дясната греда на вратата, пазена от Генадий Ганев.
77 - Георги Русев не успя да подаде по най-добрия начин на Камбуров в наказателното поле на гостите, защитата на Берое се справи и атаката на "червените" е спряна.
82 - Удар на Камбуров е спасен от Ганев.
83  Камбуров е заменен от Андон Гущеров.
83  Жълт картон за треньора на Берое Димитър Димитров-Херо заради реплики към съдията Владимир Вълков.
84 - Удар на Гущеров, Ганев улови.
89  Спречкване между Галин Иванов и Теди Мезаг, двамата получиха жълти картони.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Берое с 1:0.

CSKA 1948 Sofia
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 3.Димитър Пиргов, 21.Венцислав Василев, 25.Сашо Александров , 19.Михаел Орачев , 26.Серкан Юсеин, 10.Васил Шопов  , 20.Ангел Бастунов (71  70.Георги Русев), 33.Галин Иванов , 7.Марио Топузов (86  5.Михаил Минков), 9.Мартин Камбуров (83  99.Андон Гущеров)
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 70.Георги Русев, 8.Ивайло Климентов, 5.Махаил Минков, 24.Лазар Марин, 87.Симеон Петров, 99.Андон Гущеров
Треньор: Красимир Петров

БЕРОЕ: 33.Генадий Ганев, 5.Tеди Мезаг , 20.Стив Фуртадо , 25.Георги Ангелов, 6.Александър Цветков (72  21.Кийлън Лебон), 7.Димо Бакалов (46  29.Еривалдо), 8.Карлос Охене (79  9.Кукула), 27.Крум Стоянов (79  2.Джунейт Али), 73.Иван Минчев, 10.Гаюс Макоута , 11.Алиун Фал
Резерви: 1.Християн Василев, 2.Джунейт Али, 18.Илиас Хасани, 19.Александър Василев, 21.Кийлън Лебон, 29.Еривалдо, 9.Кукула
Треньор: Димитър Димитров

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация