ЦСКА 1948 излъга Локомотив (Пловдив) с 1:0 на стадион „Витоша“ в Бистрица в мач от 29-ия кръг на Efbet Лига и го изпревари на второто място в горната четворка на долната осмица. Ивайло Чочев (37) вкара победния гол за домакините, а "смърфовете" пропуснаха две дузпи след удари на Парвиз Умарбаев и Бирсент Карагерен. Гол на Райън Бидунга при добавка след първия изпуснат наказателен удар не бе признат след намесата на ВАР за по-рано навлизане в пеналта.

През първата част домакините бяха по-активни и след пропуски на Алекс Колев и Ивайло Чочев стигнаха до гол в 37-ата минута. Галин Иванов центрира от корнер, а Ивайло Чочев скочи най-високо и с глава се разписа за 1:0.

Александър Василев отправи първия по-опасен удар за гостите, но не намери целта. В 45-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар към Райън Бидунга, който стреля с глава в аут.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката играта бе равностойна и все пак домакините владееха малко повече топката. В 67-ата минута Локомотив получи дузпа за игра с ръка на Емил Мартинов. Зад топката застана Парвиз Умарбаев, чийто удар от бялата точка бе спасен от Даниел Наумов, но Бидунга добави на празна врата. Той обаче бе навлязъл в наказателното поле преди изпълнението и голът не бе зачетен.

"Смърфовете" пропуснаха и втора дузпа в 75-ата минута след нарушение на Марио Топузов срещу Петър Витанов. Зад топката застана Бирсент Карагарен, който шутира слабо и Наумов улови. Шест минути след това Галин Иванов получи топката в наказателното поле и я върна към Мартин Тошев, който стреля от движение, а Илко Пиргов спаси.

До края на мача гостите натиснаха в търсене на изравнително попадение, което така и не падна във вратата на Даниел Наумов.

След успеха си ЦСКА 1948 събра 36 точки и излезе на осма позиция или второ място в горната четворка на долната осмица. Локомотив (Пловдив) има същия актив от точки, но е трети в същата група.

ЦСКА 1948 – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Ивайло Чочев (37)

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача
9 - Галин Иванов центрира от корнер и Александър Колев нанесе удар с глава към вратата, a Илко Пиргов хвана топката
22 - Йвайло Чочев обстрелва вратата на гостите от пряк свободен удар, но изстрелът му прелетя над вратата
32 - Александър Василев отправи първия удар по посока вратата на Даниел Наумов, но за съжаление встрани
36 - Кристиан Гомис подари топката на Георги Русев, който стреля към опразнената от Пиргов врата, но Бидунга изчисти малко пред голлинията в корнер
37 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Галин Иванов центрира от корнер, а Ивайло Чочев скочи над всички и с глава прати топката във вратата за 1:0
45 - Бидунга стреля с глава след центриране от пряк свободен удар на Парвиз Умарбаев, но изстрелът му мина покрай гредата, а флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада
45+1 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
55 - Играта е равностойна без превес за някой от тимовете
60 - Алекс Колев стреля с глава към вратата на Илко Пиргов, който хвана топката без проблеми
66 - ДУЗПА за Локо (Пд) след игра с ръка на Емил Мартинов в наказателното поле при центриране от фаул и преглед на ситуацията с ВАР
67 - Пропусната дузпа от Локомотив (Пловдив)! Даниел Наумов отрази удара на Парвиз Умарбаев от бялата точка, а Райън Бидунга се разписа с добавка, но голът не бе признат след намесата на ВАР заради по-рано навлизане в наказателното поле
75 - Нова дузпа за Локо (Пд)! Марио Топузов фаулира Петър Витанов в наказателното поле
75 - Пропусната дузпа от Локо (Пд)! Бирсент Карагерен пропусна от бялата точка със слаб удар, който не затрудни Наумов
81 - Галин Иванов получи топката в наказателното поле, върна я към Мартин Тошев, който стреля от движение, но Илко Пиргов спаси
89 - Йосип Томашевич засече топката след центриране от корнер и я прати над вратата на Наумов
90+4 - Край на мача! ЦСКА 1948 надви Локомотив (Пловдив) с 1:0 и го измести от осмата позиция

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 4. Ангел Лясков, 87. Симеон Петров, 22. Реян Даскалов, 15. Александър Александров, 18. Ивайло Чочев , 37. Емил Мартинов , 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев
Резерви: 12. Иван Караджов, 20. Ангел Бастунов, 11. Денислав Александров, 8. Ивайло Климентов, 24. Лазар Марин, 21. Венцислав Василев, 90. Мартин Тошев
Треньор: Николай Киров

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 4. Кристиан Гомис, 61. Райън Бидунга, 20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (46 10. Венсан Марсел), 14. Димитър Илиев (К) (46 99. Преслав Боруков)
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 5. Мартин Паскалев, 44. Христо Иванов, 10. Венсан Марсел, 11. Ивайло Димитров, 99. Преслав Боруков, 15. Тодор Павлов
Треньор: Александър Томаш

Стадион: "Витоша", село Бистрица
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия