Берое и Арда завършиха 2:2 в мач от 29-ия кръг на efbet Лига (втора осмица, места за разпределение между 7-мо и 10-то).  За домакините точни бяха Мариани и Юсеин, за гостите Коконов и Тонислав Йорданов. От 70-ата минута на мача тимът от Кърджали игра с човек по-малко, след като Ковачев получи втори жълт картон. След спечелената точка старозагорци временно са на 7-ото място с актив от 37 точки, а Арда са на 10-ото с 31.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Още в 4-ата минута Тонислав Йорданов стреля добре при добра атака за гостите, но Ганев спаси. В 18-ата минута Давиде Мариани откри резултата в полза на домакините с премерен удар, след като се справи с трима бранители на гостите, възползвайки се от пас на Фуртадо.

Три минути след гола Светослав Ковачев стреля към вратата на Берое, но Ганев нямаше проблеми и отрази удара. В 32-ата минута Алиун Фал излезе очи в очи с Луков, но вратарят на Арда спаси.

В 49-ата минута с отлична атака старозагорци удвоиха преднината си. Даниел Генов пусна успореден пас към Серкан Юсеин в малкото наказателно поле и той матира Луков. Две минути по-късно Арда се върна в мача, след като Коконов беше точен.

Арда остана с човек по-малко, след като в 70-ата минута Светослав Ковачев получи втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав. Коконов имаше добра възможност да стреля в 86-ата минута, но беше затворен добре от бранител на домакините и не сполучи да изравни резултата.

Тимът от Кърджали изравни резултата с гол в 90-ата минута от дузпа реализирана от Тонислав Йорданов. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на играч на Берое. В последната минута на даденото от съдията петминутно продължение на мача Берое можеше да отбележи, но при центриране от пряк свободен удар бранителите на гостите се справиха.

Така в крайна сметка двата тима не се победиха, завършвайки 2:2.

Берое - Арда 2:2
1:0 Мариани (18), 2:0 Юсеин (49), 2:1 Коконов (51), 2:2 Тонислав Йорданов (90-дузпа)

Съставите:

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 7. Даниел Генов, 8. Абубакар Тунгара , 10. Серкан Юсеин  (66  4. Христо Митев), 11. Алиун Фал, 5. Сиам Бен Юсеф , 15. Георги Динков, 18. Давиде Мариани , 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра , 99. Омар Камара

резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 26. Амит Битон, 77. Божидар Пенчев

АРДА:  71. Мартин Луков , 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев , 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев , 11. Александър Георгиев (62  33. Иван Тилев), 17. Иван Коконов , 24. Алекс Петков (66  4. Милен Стоев) , 25. Давид Кики, 70. Христо Иванов (57  19. Румен Руменов) , 77. Илия Юруков (62 81. Атанас Зехиров )

резерви: 23. Месут Юсуф, 27. Мартин Костадинов, 29. Георги Атанасов

съдия: Васимир Маруан Ел-Хатиб
стадион: Берое

Най-интересното по минути:

1 - Старт на мача
4 - Тонислав Йорданов стреля опасно, но Ганев отрази удара
18  - ГОЛ за Берое! Давиде Мариани откри резултата в полза на домакините с премерен удар, след като се справи с трима бранители на гостите, възползвайки се от пас на Фуртадо
45 - Край на първото полувреме
46 - Старт на второто полувреме
49  - ГОЛ за Берое! Чудесна атака на домакините позволи на Юсеин да се разпише, след като получи отличен пас от Даниел Генов
51  - ГОЛ за Арда! Иван Коконов се разписа, след като получи пас отдясно на Ковачев и върна отбора си в мача
90  - ГОЛ за Арда! Тонислав Йорданов възстанови равенството с попадение от дузпа
90+5 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия