ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 се класира за исторически първи финал на турнира за Купата на България след равенство 2:2 след продължения с Локомотив (София) (1:2 в редовното време) във втори мач от 1/2-финалите на турнира за Купата на България.

В първата среща тима от Бистрица победи с 3:2 и продължава към финала с общ резултат 5:4.

Двубоят започна отлично за "железничарите" и те поведоха още в деветата минута с гол от фаул на Дейвид Малембана (1:0). Малко след това Локомотив бе близо до втори гол, но топката премина встрани.

Локо все пак стигна до второ попадение в 18-ата минута след удар на Селсо Рапосо и рикошет (2:0).

Малко преди да изтекат 25 минути игра защитникът на Локомотив Алан Диас игра с ръка в собственото си наказателно поле, а след ВАР реферът Георги Кабаков отсъди дузпа. Ивайло Чочев превърна наказателния удар в гол за 2:1.

ЦСКА 1948 можеше набързо да стигне до равенството, но ударът на Сидклей премина над напречната греда.

До края на полувремето играта се накъса и това доведе до липса на голови положения.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Десет минути след почивката Юлиан Ненов пропиля едно от най-чистите положения в мача, но не успя да уцели вратата от добра позиция. ЦСКА 1948 отвърна с опасен пробив в 82-ата минута, при който обаче не се стигна до удар.

В последните минути и пред двете врати имаше положения за отбелязване на гол, но така и не се стигна до точен удар. Парвиз Умарбаев бе най-близо до попадение, но изстрелът му в 90-ата минута срещна гредата.

Стигна се до продължения, в които ЦСКА 1948 упражни натиск, довел до три неточни удара на Ивайло Чочев, Марио Топузов на два пъти и Алекс Колев. Минути преди края на първото продължение Алан Диас спаси Локомотив след чисто влизане в краката в озовалия се на добра позиция Георги Русев.

Второто продължение също започна с удар към вратата на Локомотив. Отправи го Георги Русев, но право в ръцете на Гайе.

Минути преди края ЦСКА 1948 стигна до изравнителен гол, дело на голмайстора на тима в шампионата Ивайло Чочев. Полузащитникът се разписа с глава за 2:2 и изведе напред тима си в общия резултат (5:4).

В последните минути Локо (София) остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Матеус Дуарте.

Другият финалист ще стане ясен утре вечер след края на двубоя между Лудогорец и Черно море (2:1 в първия мач).

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:2
0:1 Дейвид Малембана (9'), 0:2 Селсо Рапосо (18'), 1:2 Ивайло Чочев (29' дузпа), 2:2 Ивайло Чочев (117')
* В първия мач: 3:2

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9'  ГОООООЛ за Локомотив (София)! Дейвид Малембана се разписа след прецизен удар от фаул, намерил горния ляв ъгъл на вратата.
17' Хубав удар на Юлиан Ненов към вратата на ЦСКА 1948, но топката преминава встрани.
18'  ГООООЛ за Локо (София)! Селсо Рапосо овладя топката след корнер и неумел опит тя да бъде избита, стреля към вратата, получи се рикошет, който изненада Наумов.
24'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от страна на ЦСКА 1948 за игра с ръка на Алан Диас, Георги Кабаков първоначално подмина ситуацията, но след това я преразгледа с ВАР.
25'  ДУЗПА за ЦСКА 1948!
29'  ГОООООЛ на Ивайло Чочев! Бабукар Гайе усети ъгъла, но ударът бе твърде силен.
30' Добра възможност за ЦСКА 1948! Сидклей шутира, но над напречната греда.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' Какъв пропуск! Юлиан Ненов се озова сам срещу Даниел Наумов, но не успя да уцели вратата. Има и сигнал за засада.
60' Шанс за Локомотив! Карлос Франса центрира отдясно, но Елитон се хвърли пред топката и застана на пътя й.
78' Играта е спряна, след като Елитон удари Антонио Вутов в главата при борба за висока топка.
82' Възможност за ЦСКА 1948! Радослав Кирилов проби отляво, влезе в наказателното поле, но бе блокиран.
86' Милошев центрира към Дуарте от свободен удар, но бразилецът не успя да стигне до топката.
87' Опасно центриране и пред вратата на Локомотив, но Карагарен не достигна подаването.
90'  ГРЕДА! Парвиз Умарбаев отправи бомбен удар от дистанция, но уцели десния стълб на вратата на Гайе.
90+3' Край на мача. Ще се играят продължения след 4:4 общ резултат в двете срещи.

---------

91' Начало на първото продължение.
93' Хубав удар на Ивайло Чочев, но покрай вратата.
96' Нова възможност за ЦСКА 1948, но изстрелът на Марио Топузов не намери целта.
97' Пореден шанс за "червените"! Алекс Колев стреля, но неточно.
101' Какъв пропуск! Страхотно центриране на Стив Фуртадо пред вратата на Локомотив, но Марио Топузов не отигра ситуацията по най-добрия начин и стреля над вратата.
103'  Георги Русев отне топката в средата на терена, влезе в наказателното поле, но Алан Диас го спря с чист шпагат.
105' Край на първото продължение.

106' Начало на второто продължение.
107' Георги Русев опита удар от фаул, но право в ръцете на Гайе.
117'  ГОООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев засече центриране в наказателното поле и с глава изравни.
121'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Матеус Дуарте получи втори жълт картон и напусна играта.
122' Георги Русев стреля от добра позиция, но не намери очертанията на вратата.
123' Край на мача!

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо (115  22. Реян Даскалов), 87. Симеон Петров, 14. Елитон , 18. Ивайло Чочев    (120  28. Емил Ценов), 58. Октавио Мантека (78  39. Парвиз Умарбаев), 10. Георги Русев, 8. Педриньо (46  11. Бирсент Карагарен), 99. Радослав Кирилов (85 7. Марио Топузов), 16. Сидклей Перейра, 55. Светослав Диков (78  9. Александър Колев)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков , 24. Лазар Марин, ,
Треньор: Тодор Янчев

Локомотив СофияЛОКО (СОФИЯ): 1. Бабукар Гайе, 44. Божидар Кацаров (90+9'  8. Мартин Райнов) , 33. Алан Диас , 22. Ивайло Найденов (46'  12. Бруно Франко), 26. Красимир Милошев - к, 89. Матеус Дуарте , 13. Селсо Рапосо , 5. Дейвид Малембана , 39. Антонио Вутов (105  29. Станислав Костов), 94. Юлиан Ненов (61 70. Димо Бакалов) , 11. Карлос Франса (90+1'  3. Марио Петков)
Резерви: 24. Александър Любенов, 7. Александър Александров, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Витоша", Бистрица
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР