ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето какви прогнози дадоха за мача участниците в Efbet Лига - играта на Букмейкър БЛИЦ!

ЦСКА 1948 победи с 3:1 Локомотив (Пловдив) и излезе на върха в Efbet Лига с 26 точки. "Смърфовете" остават с 22 т. Срещата на „Лаута“ беше много интересна и изпълнена с голови положения и пред двете врати.

Над всички беше Ивайло Чочев. Станалият преди дни татко ас на ЦСКА 1948 блесна с два гола и една асистенция. Чочев вече има 12 попадения в първенството този сезон. Точен за тима на Любослав Пенев беше и бившият играч на Ботев (Пловдив) Джонатан Перейра. За "смърфовете" се разписа Преслав Боруков.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

В третата минута "черно-белите" бяха близо до откриването на резултата. Бабакар Дион центрира добре от десния фланг към свободния Бирсент Карагарен на втора греда. Вместо да шутира от въздуха, крилото предпочете да овладее топката, след което да стреля. Ударът му беше блокиран, а до намеса на Даниел Наумов не се стигна.

Домакините бяха по-активни в началото. В 22-ата минута слаб удар на Боруков от границата на наказателното поле не затудни Наумов. В 28-ата минута изстрел на Витанов бе отразен от стража на гостите, след това Наумов се намеси отлично и след шут на Димитър Илиев.

Последваха два пропуска на Ивайло Чочев. В 39-ата минута дойде и най-дискусионният момент през първото полувреме, при който играчите на ЦСКА 1948 поискаха червен картон за младока Тодор Павлов. Защитникът сгреши в центъра на терена, позволявайки на Алекс Колев да отнеме топката и да се устреми към вратата на Динко Хоркаш. Малко преди наказателното поле Павлов възстанови позицията си и се намеси, нарушавайки равновесието на Колев. ВАР разгледа ситуацията и прецени, че младокът е действал чисто.

След този момент избраниците на Любослав Пенев създадоха сериозна опасност, при която за малко не се стигна до гол. В 42-ата минута при центриране Динко Хоркаш изпусна топката, но от около 15 метра Чочев пропусна великолепен шанс. В последната минута на първата част Георги Русев смълча стадион "Локомотив", но след намесата на ВАР попадението беше отменено. Крилото на ЦСКА 1948 бе в положение на засада при подаването на Ивайло Чочев зад гърба на защитата на "черно-белите".

В 52-ата минута гостите поведоха след хубав гол на Ивайло Чочев. Енрике Рафаел центрира към далечната греда, където халфът на ЦСКА 1948 се бе позиционирал добре между защитниците в черно-бяло. Чочев овладя на гърди и прониза Хоркаш - 0:1.

В 59-ата "смърфовете" изравниха чрез Преслав Боруков. Бирсент Карагарен качи топката на главата на съотборника си, който не греши от близка дистанция. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след намесата на ВАР попадението беше зачетено - 1:1.

В 67-ата минута ЦСКА 1948 отново поведе. Чочев подаде към Джонатан Перейра, който вкара за 1:2. В 84-ата много активният Чочев подпечата успеха на "червените". Джонатан Перейра проби по левия фланг и пусна центриране по земя пред наказателното поле. Там Чочев атакува топката, замахна, залъгвайки, че ще стреля и остави Милош Петрович на земята, след което нахлу към вратата и отбеляза 12-ото си попадение за сезона в Efbet Лига - 1:3.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ивайло Чочев (52), 1:1 Преслав Боруков (59), 1:2 Джонатан Перейра (67), 1:3 Ивайло Чочев (84)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14  Претенции на домакините за дузпа. Преслав Боруков падна в наказателното поле при спор за топката със Симеон Петров, съдията остана безмълвен.
28  Боруков свали топката към Витанов в наказателното поле на ЦСКА 1948, ударът му беше спасен от Наумов. Последва добавка на Димитър Илиев, стражът на гостите отново се справи.
33  Пропуск на Ивайло Чочев, който от изгодна позиция в наказателното поле стреля високо над вратата с левия крак.
43  Отборът на Любослав Пенев с нов пропуск. След центриране Динко Хоркаш изпусна топката, но от около 15 метра Чочев не успя да се разпише.
45+1  OTMEНЕН ГОЛ! Ивайло Чочев стреля отблизо, Хоркаш изби топката, която попадна в краката на Георги Русев и той я вкара в опразнената врата. След проверка с ВАР попадението бе отменено заради засада.
45+5  Шанс за Радослав Кирилов, топката прелетя над напречната греда.
45+6 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОЛ! ЦСКА 1948 поведе след попадение на Ивайло Чочев - 0:1. Голмайсторът на Efbet Лига овладя на гърди центрирана топка и разстреля Хоркаш отблизо. За Чочев, който преди дни стана татко, това е 11-то попадение от началото на сезона.
59
 ГОЛ! Локомотив изравни резултата - 1:1. След центриране отляво Преслав Боруков беше оставен напълно сам в наказателното поле и разстреля Даниел Наумов. Първоначално беше вдигната засада, но след проверка с ВАР се оказа, че попадението е редовно.
67  ГОЛ! ЦСКА 1948 отново поведе. Бившият играч на Ботев (Пловдив) Джонатан Перейра наказа Динко Хоркаш - 1:2. Марио Топузов стигна до топката на аутлинията вляво от вратата на "смърфовете" и я върна към Чочев, който центрира към Перейра, а той изпревари защитниците на домакините и вкара.
84  ГОЛ! ЦСКА 1948 поведе с 3:1. Джонатан Перейра центриране в наказателното поле, а Ивайло Чочев се справи по перфектен начин, за да матира за втори път Хоркаш.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Локомотив (Пловдив) с 3:1.

Лок. Пловдив
ЛОКО (ПД): 23.Динко Хоркаш, 13.Матеус Да Силва, 4.Мартин Паскалев, 5.Тодор Павлов, 19.Александър Василев, 15.Пиер Зебли , 34.Петър Витанов (46  33.Георги Каракашев), 14.Димитър Илиев, 99.Преслав Боруков , 9.Бирсент Карагарен (83  25.Христо Иванов), 7.Бабакар Дион (75  10.Джовани Маркес)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 25.Христо Иванов, 20.Милош Петрович, 50.Йосип Томашевич, 10.Джовани Маркес, 33.Георги Каракашев, 11.Ивайло Димитров
Tреньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 19.Стив Фуртадо, 87.Симеон Петров, 14.Хелитон, 2.Джонатан Перейра , 22.Реян Даскалов , 18.Ивайло Чочев , 6.Карлос Охене (73  20.Ангел Бастунов), 10.Георги Русев (63  7.Марио Топузов), 9.Александър Колев, 99.Радослав Кирилов (46  17.Енрике Рафаел)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 20.Ангел Бастунов, 58.Октавио, 39.Парвиз Умарбаев, 24.Лазар Марин, 7.Марио Топузов, 17.Енрике Рафаел
Треньор: Любослав Пенев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия