Царско село и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в първия мач от четвъртия кръг в efbet Лига на стадиона на "царете" в Драгалевци. Така воденият от Любослав Пенев тим остава на върха във временното класиране вече с точка пред ЦСКА и на две пред шампиона Лудогорец и Локомотив (Пд). ЦСКА 1948 не успя да запише първа победа под ръководството на Красимир Балъков през сезона и има три точки в актива си.

В последния момент преди началото титулярният централен защитник на гостите Венцислав Василев получи контузия. Така Красимир Балъков направи принудителна смяна в своя състав и включи в състава 20-годишния Симеон Петров.

Първата част не предложи кой знае колко запомнящи се ситуации пред двете врати. Гостите владееха повече топката, но това не им помогна да вземат аванс. В 23-ата минута дойде първият удар в очертанията на една от двете врати. Мартин Камбуров намери Денислав Александров в наказателното поле на домакините. Последва техничен удар на Александров и Пласид спаси, избивайки топката в корнер. Малко след това Георги Русев довкара топката в мрежата на Пласид, но страничният съдия Петър Джугански маркира правилно еднометрова засада и голът не беше зачетен.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В самия край на полувремето Стефан Христов имаше шанс от изгодна позиция, но шутира слабо и топката премина покрай вратата на Даниел Наумов.

След почивката картината на терена не се промени особено. Гостите продължиха да имат инициативата, но като цяло властваше скука на терена. В 61-ата минута Андерсон Кордейро откъсна сам срещу вратаря на ЦСКА 1948, но беше отсъдена засада и резултатът се запази 0:0.

В 79-ата минута голмайсторът Мартин Камбуров се размина с попадение от няколко метра. Капитанът на гостите плонжира след центриране отляво на Лазар Марин, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата. До края на мача футболистите на Красимир Балъков продължиха да търсят по-усилено победата, но така и не успяха да стигнат до гол във вратата на Джони Пласид.

След равенството Царско село остава на върха с 8 точки преди останалите срещи от кръга. "Царете" са с аванс от точка пред ЦСКА и две пред Лудогорец и Локо (Пд). ЦСКА 1948 остава без победа от началото на сезона и заема 11-а позиция с 3 точки.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1948 0:0

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
9 - Родригес изби топката от краката на Русев пред вратата на домакините
11 - Наумов изпревари Стефан Христов при атака на домакините и хвана топката
23 - Удар на Денислав Александров под гредата. а вратарят на "царета" Джони Пласид изби с в корнер
27 - Георги Русев вкара топката във вратата на Пласид, но беше в еднометрова засада голът не бе зачетен
45 - Стефан Христов шутира слабо и топката излиза в аут
45+2 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Неточен удар на Хулио Родригес от домакините
55 - Уесли Ната шутира от фаул по земя, но Наумов спаси
61 - Андерсон Кордейро се откъсна сам срещу Наумов, но бе отсъдена засада
65 - Георги Русев нахлу в наказателното поле на домакините, но не успя да намери Мартин Камбуров
75 - Гостите продължават да имат инициативата, но не създават сериозни положения
79 - Лазар Марин центрира и Мартин Камбуров пропусна с глава от страхотна позиция
87 - Натиск на гостите в заключителните минути
90+2 - Васил Шопов шутира от пряк свободен удар и Джони Пласид боксира без проблеми
90+4 - Край на мача! Царско село и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 и поделиха по точка

Състави:
Царско село: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната (7021. Емануил Манев), 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро (8525. Дилан Мартенс), 17. Реян Даскалов, 44. Хулио Родригес, 93. Салиф Сисе (469. Мирослав Будинов), 98. Стефан Христов (817. Симеон Мечев)
Резерви: 1. Михаил Иванов, 7. Симеон Мечев, 9. Мирослав Будинов, 20. Васил Божинов, 21. Емануил Манев, 22. Мохамед Брахими, 25. Дилан Мартенс
Треньор: Любослав Пенев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов (665. Михаил Минков), 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов (90+120. Ангел Бастунов), 11. Денислав Александров (777. Марио Топузов), 70. Георги Русев (6617. Даниел Младенов), 9. Мартин Камбуров
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 8. Ивайло Климентов, 5. Михаил Минков, 7. Марио Топузов, 17. Даниел Младенов, 20. Ангел Бастунов
Треньор: Красимир Балъков

София, стадион "Царско село"
Съдия: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация