ЦСКА 1948 разби гостуващия Нефтохимик с 4:0 в среща от 13-тия кръг на Втора лига. Мачът бе дебют за новия треньор на домакините Йордан Юруков. Две попадения за успеха реализира голмайсторът Андон Гущеров (45-дузпа, 69), който има вече 19 гола този сезон, а един добави Васил Шопов 75), докато в 80-ата минута Диян Молдованов си вкара автогол и оформи крайния резултат.

Играта през първите 15 минути от двубоя се водеше предимно в центъра на терена. В 16-та минута „шейховете“ създадоха опасност пред „червената“ врата. При разбъркване в наказателното поле топката прелетя над напречната греда. След няколко минути Димо Атанасов от тима на домакините направи опасен изстрел към вратата на Росен Андонов от 15-ина метра, но топката излезе в аут. В 33-та минута Ивайло Климентинов нахлу в наказателното поле и подаде към Денислсв Александров. Той обаче стреля неточно. Отново Александров имаше възможност да отбележи за домакините пет минути по-късно. Той открадна спорна топка от центъра и се озова сам срещу Росен Андонов, но топката прехвърли очертанията на вратата.

В последната минута на първата част домакините получиха дузпа, а Андон Гущеров бе безпогрешен от бялата точка за 1:0.

През втората част домакините владееха случващото се на терена. В 52-ра минута Александров центрира отдясно към Борис Тютюков, който направи опит да отбележи, но вратарят на „шейховете“ Росен Андонов се намеси. Малко след това контраатака на ЦСКА завърши с удар в дясната греда на вратата на Нефтохимик. Веднага след това гостите създадоха добро положение, при което Йолиян Милков подаде към Джунейт Али в наказателното поле, но той бе неточен. В 69-та минута домакините удвоиха аванса си чрез Андон Гущеров, който се оказа сам пред вратата на Нефтохимик. В 75-та минута Васил Шопов бе изведен на удобна позиция и се разписа за 3:0. Десет минути преди края, при разбъркване в наказателното поле „шейховете“ си вкараха автогол чрез Диян Молдованов.

След успеха си ЦСКА 1948 е на второ място с 30 точки и една по-малко от лидера Септември (София). Нефтохимик е седми с 19 точки.

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ
24 октомври 2019 г. (четвъртък), 15:00 часа
Локомотив (София) - Литекс 1:0
1:0 Шоко (25)

24 октомври 2019 г. (четвъртък), 16:00 часа
Хебър (Пазарджик) - Пирин (Благоевград) 1:3
0:1 Иван Вълчанов (17), 1:1 Веселин Марчев (34), 1:2 Ивайло Михайлов (43), 1:3 Ивайло Михайлов (45)

Спартак (Плевен) - Септември (София) 0:2
0:1 Преслав Йорданов (53), 0:2 Преслав Йорданов (57)

Поморие - Локомотив (Горна Оряховица) 2:3
0:1 Георги Колев (3), 0:2 Михаил Минков (8), 1:2 Георги Чукалов (62), 2:2 Тихомир Кънев (68), 2:3 Атанас Фиданин (79-дузпа)

Лудогорец II - Кариана (Ерден) - отложен

Монтана - Струмска слава (Радомир) 2:0
1:0 Мирослав Антонов (64), 2:0 Тони Тасев (86)

Ботев (Гълъбово) - Черноморец (Балчик) 2:1
1:0 Ерай Карадайъ (18), 2:0 Аспарух Смилков (38), 2:1 Даниел Георгиев (88)

ЦСКА 1948 - Нефтохимик 4:0
1:0 Андон Гущеров (45+2-дузпа), 2:0 Андон Гущеров (71), 3:0 Васил Шопов (76), 4:0 Диян Молдованов (82-автогол)