Славия загуби от ЦСКА 1948 с 1:3 на стадиона в столичния квартал „Овча купе“ в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Ангел Бастунов (67), Васил Шопов (86) и Денислав Александров (88) се разписаха за успеха на гостите, а Димитър Рангелов (90+3) оформи крайния резултат.

И двата тима бяха активни в началните минути, а в 7-ата гостите създадоха добро положение. Серкан Юсеин изведе добре Денислав Александров, който от границата на наказателното поле шутира, но покрай вратата на Станислав Вуцов.

В 12-ата минута Ивайло Димитров овладя подаване с гърди на границата на наказателното поле и веднага подаде на Радослав Кирилов, който нахлу в полето, финтира защитник на ЦСКА 1948 и стреля, но топката срещна тялото на играч на гостите. В ответната атака Георги Русев получи много добра топка, напредна в наказателното поле на домакините и шутира, но ударът му бе блокиран.

В 25-ата минута Славия можеше да поведе в резултата, но бранител на гостите изби топката от Ивайло Димитров, който направи комбинация с Радослав Кирилов и се оказа на добра позиция. Секунди по-късно Калоян Кръстев бе изведен до лявото крило и опита нещо между удар и подаване, но топката излезе в аут.

В 35-ата минута ЦСКА 1948 бе много близо до гол, но Денислав Александров не успя да намери целта, въпреки че прехвърли Вуцов. Малко по-късно Георги Русев бе изведен добре в наказателното поле на Славия и шутира силно по диагонала, но Вуцов отрази удара.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката гостите застрашиха вратата на Вуцов. Георги Русев центрира много опасно по земя, но Димитър Митков не успя да засече топката от изгодна позиция. "Белите" натискаха съперника и в 58-ата минута Радослав Кирилов опита да застраши Даниел Наумов с диагонален удар, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута Серкан Юсеин проби по дясното крило и подаде за намиращия се в наказателното поле Васил Шопов, който финтира национала Андреа Христов и подаде на Ангел Бастунов, а той се разписа от около десетина метра за 0:1.

Славия опита да изравни и в 79-ата минута Радослав Кирилов се оказа на добра позиция, шутирайки силно, но неточно. Две минути след това Дарко Тасевски отправи удар от точката за изпълнение за дузпа, но Даниел Наумов спаси.

В 86-ата минута ЦСКА 1948 реши всичко в срещата с нов гол. Денислав Александров напредна добре и подаде към Георги Русев и той шутира, но топката срещна напречната греда, а след това падна точно на крака на Васил Шопов, който между няколко бранители на Славия я прати в мрежата за 0:2.

В последните секунди от добавеното време Димитър Рангелов който се възползва от подаване на Радослав Кирилов в наказателното поле и с премерен удар прати топката в мрежата на Димитър Наумов, оформяйки крайния резултат.

След успеха си ЦСКА 1948 се утвърди на шестата позиция с 34 точки. Славия остава на 12-о място с 19 точки.

СЛАВИЯ - ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ангел Бастунов (67), 0:2 Васил Шопов (86), 0:3 Денислав Александров (88), 1:3 Димитър Рангелов (90+3)

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
7 - Денислав Александров от гостите получи перфектен извеждащ пас от дълбочина, но не успя да намери целта
10 - Владислав Узунов изпробва вниманието на Дани Наумов с шут от дистанция, който не затрудни вратаря на националния тим
12 - Георги Русев напредна умело с топка в крака и дори влезе в наказателното поле на Славия, но не успя да затрудни вратаря Вуцов
22 - Равностойна игра, а и двата тима правят пробиви по крилата, но бъркат в завършващия пас
25 - Ивайло Димитров се оказа на добра позиция, навлезе в наказателното поле и опита подаване, което обаче бе избито от бранител на ЦСКА 1948
26 - Калоян Кръстев бе изведен до лявото крило и опита нещо между удар и подаване, но топката излезе в аут
35 - Георги Русев изведе Денислав Александров на добра позиция и той се опита да прехвърли Вуцов, но топката обаче мина покрай дясната странична греда
40 - Георги Русев бе изведен добре в наказателното поле на Славия и стреля силно по диагонала, но Вуцов боксира топката
45 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Георги Русев центрира много опасно по земя, но Димитър Митков не успя да засече топката в мрежата на Славия
58 - Радослав Кирилов опита да застраши вратата на Даниел Наумов с удар по диагонала, но не намери целта
67 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Серкан Юсеин проби по дясното крило и подаде за намиращия се в наказателното поле Васил Шопов, който финтира национала Андреа Христов и подаде на Ангел Бастунов, а той се разписа от около десетина метра за 0:1
77 - Михаил Александров без малко не си отбеляза автогол при изчистване на топка от полето на "белите"
79 - Радослав Кирилов се оказа на добра позиция, финтира защитник на ЦСКА 1948 и шутира мощно, но не успя да намери очертанията на вратата.
81 - След разбъркване в наказателното поле Дарко Тасевски шутира опасно от точката за изпълнение за дузпа, но Даниел Наумов спаси
86 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Денислав Александров напредна добре и подаде към Георги Русев и той шутира, но топката срещна напречната греда, а след това падна точно на крака на Васил Шопов, който между няколко бранители на Славия я прати в мрежата за 0:2
88 -
ГОООЛ за ЦСКА 1948! След грешка на Надер Гандри топката попадна в Денислав Александров, който нахлу в наказателното поле на Славия и с премерен удар вкара за 0:3
90+3 -
ГОООЛ за Славия! Резервата Димитър Рангелов получи топката от Радослав Кирилов и с премерен удар оформи крайния резултат в мача - 1:3
90+3 - Край на мача! ЦСКА 1948 спечели убедително с 3:1 на стадиона в столичния квартал "Овча купел"

Съставите
Славия: 13. Светослав Вуцов, 70. Михаил Александров , 55. Андреа Христов, 75. Надер Гандри, 19. Филип Антовски , 10. Радослав Кирилов - к, 11. Владислав Узунов (46 73. Мартин Сораков), 77. Георги Вълчев (69 17. Ерол Дост), 7. Питър Макрилос, 9. Калоян Кръстев (76 22. Дарко Тасевски), 14. Ивайло Димитров (46 8. Димитър Рангелов )
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 8. Димитър Рангелов, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев, 73. Мартин Сораков, 17. Ерол Дост
Треньор: Александър Тарханов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - к, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 5. Михаил Минков , 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев , 26. Серкан Юсеин, 11. Денислав Александров , 70. Георги Русев (89 8. Ивайло Климентов), 9. Димитър Митков (61 10. Васил Шопов ), 20. Ангел Бастунов (78 7. Марио Топузов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 27. Борислав Дамянов, 10. Васил Шопов, 19. Георги Господинов, 28. Емануил Личев, 8. Ивайло Климентов, 7. Марио Топузов
Треньор: Росен Кирилов

София, стадион „Славия“
Съдия: Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация