ЦСКА 1948 продължава възхода си и взе четвърта победа в последните си пет двубоя в efbet Лига. Тимът на Красимир Балъков победи с 2:1 като гост Черно море и зае третото място с 19 точки, преди изиграването на останалите двубои.

Мартин Камбуров вкара своя гол номер 245 и е само на 8 попадения от рекорда на Петър Жеков. Галин Иванов също се разписа за гостите, а обичайният голмайстор за Черно море бе Матиас Курьор.

Домакините бяха доста по-активни в първите 20-минути и логично поведоха в резултата. Родриго центрира добре от десния фланг, а Курьор надскочи защитата и с глава прониза Наумов - 1:0.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

ЦСКА 1948 се активизира след попадението и бързо стигна до изравняване. В 29-ата минута Васил Шопов направи фантастичен пробив до аутлинията и финтира бранител в стил "Бербатов", след което центрира към Галин Иванов, който от 12 метра матира Дюлгеров за 1:1.

Камбуров бе близо до попадение в заключителните минути на полувремето, но ударът му с глава мина покрай вратата.

Черно море изпусна отличен шанс, като Шопов изчисти топката от голлинията в 61-ата минута,а  в ответната атака гостите получиха рпаво да изпълнят дузпа. Галин Иванов бе съборен в накзателното поле, а капитанът Мартин Камбуров бе безкомпромисен и реализира, за да направи пълен обрата.

До края на мача тимът на Илиан Илиев не успя да намери пътя към вратата на ЦСКА 1948 и резултатът остана непроменен.

Черно море е на шестата позиция с 14 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Черно море - ЦСКА 1948 1:2
1:0 Матиас Курьор (20), 1:1 Галин Иванов (29), 1:2 Мартин Камбуров (63-дузпа)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Андраде се възползва от грешка при изнасянето на топката от защитата на "червените", отне топката и стреля, но неточно
20- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Родриго центрира добре от десния фланг, а Курьор надскочи защитата и с глава прониза Наумов - 1:0!
29- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Васил Шопов направи фантастичен пробив до аутлинията и финтира бранител в стил "Бербатов", след което центрира към Галин Иванов, който  от 12 метра матира Дюлгеров - 1:1​
41- Александър Александров центрира за Камбуров, който опита удар с глава в далечния ъгъл на Дюлгеров, но топката премина встрани
45- Край на първото полувреме
_________________________
46- Начало на второто полувреме
61- Tопката бе центрирана от корнер, а Димов отклони леко с глава. Исмаил Иса стреля, но Васил Шопов от голлинията изби
62- Дузпа за ЦСКА 1948! Галин Иванов нахлу в наказателното поле на домакините и бе повален, а съдията посочи бялата точка
63- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Мартин Камбуров реализира от бялата точка, за да направи обрата пълен
82- Иван Дюлгеров се намеси много добре и предотврати сигурен гол за ЦСКА 1948 след пас на Васил Шопов
90+4- Край на мача!

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 27. Даниел Димовк, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайтов, 70. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде (68-7. Родриго Вилела), 71. Родриго Енрике, 9. Исмаил Иса (80-14. Георги Божилов), 19. Матиас Курьор
Резерви: 26. Иван Дичевски, 5. Стефан Станчев, 99. Дани Кики, 8. Емил Янчев, 11. Мохамед Букаси, 7. Родриго Вилела, 14. Георги Божилов
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 10. Васил Шопов (89-5. Михаил Минков), 26. Серкан Юсеин(82-18. Ивайло Чочев), 11. Денислав Александров (58-20. Ангел Бастунов), 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 24. Лазар Марин, 9. Мартин Камбуров (89-99. Андон Гущеров)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 17. Даниел Младенов, 18. Ивайло Чочев, 5. Михаил Минков, 20. Ангел Бастунов, 19. Михаел Орачев, 99. Андон Гущеров
Треньор: Красимир Балъков

Варна, ст. "Тича"
Съдия:
Георги Димитров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация