ЦСКА 1948 записа историческа първа победа в родния футболен елит. Тимът на Красимир Балъков спечели с 2:0 домакинството на Монтана на Националния стадион "Васил Левски". В герой се превърна националът Галин Иванов, който вкара и двете попадения във вратата на дебютиралия за гостуващия тим Благой Макенджиев.

Бившият ас на Славия откри резултата в 31-ата минута, а в 87-ата подпечата победата на ЦСКА 1948.

"Червените", които записаха три равенства и една загуба от началото на първенството, събраха 6 точки след първата си победа в efbet Лига и вече се намират в средата на таблицата. Воденият от треньора Никола Спасов Монтана остана с 5 точки.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Футболистите на Балъков надиграваха съперника през по-голямата част от срещата на "Васил Левски", в която нямаше много положения пред двете врати. Показателен е фактът, че първият точен удар за Монтана в мача беше чак в заключителните минути. Благодарение на силната игра на Галин Иванов ЦСКА 1948 спечели трите точки. Ветеранът Мартин Камбуров, който беше титуляр, не успя да се разпише в пореден двубой.

ЦСКА 1948 гостува на Левски на "Герена" в следващия кръг - на 19 септември (събота) от 21:00 часа.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

ЦСКА 1948 - МОНТАНА 2:0
1:0 Галин Иванов (31), 2:0 Галин Иванов (87)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
31 ГОЛ! 1:0 за ЦСКА 1948, след като Галин Иванов успя да се разпише с далечен удар, изпращайки топката неспасяемо във вратата на Благой Макенджиев. Бившият страж на ЦСКА дебютира днес за Монтана.
45 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
59 - Николай Минков стреля към вратата на "червените", но встрани от целта.
66 - Гостите претендират за дузпа за игра с ръка на Венцислав Василев, съдията Валентин Железов остави играта да продължи.
66 - Макенджиев спаси удар на Галин Иванов.
69  Треньорът на Монтана Никола Спасов пуска още един дебютант. Мароканецът Билал Бари заменя Сергей Георгиев.
79  Включилият се на смяна за ЦСКА 1948 Георги Русев пропусна отличен шанс за гол. Младокът беше изведен сам срещу Макенджиев, вратарят на Монтана спаси с блестяща намеса.
87  ГОЛ! Галин Иванов подпечатва победата на домакините - 2:0. Националът получи подаване от Денислав Александров в наказателното поле на гостите, където между няколко играчи в синьо успя да промуши топката за втори път във вратата на Макенджиев.
90+3 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Монтана с 2:0.

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 21.Венцислав Василев, 87.Симеон Петров, 24.Лазар Марин , 25.Сашо Александров, 26.Серкан Юсеин, 8.Ивайло Климентов,  10.Васил Шопов, 33.Галин Иванов  (90  7.Maрио Топузов), 17.Даниел Младенов (72  70.Георги Русев ), 9.Мартин Камбуров (83  11.Денислав Александров)
Резерви: 1.Димитър Тодоров, 11.Денислав Александров, 20.Ангел Бастунов, 70.Георги Русев, 30.Димо Атанасов, 7.Марио Топузов, 5.Михаил Минков
Треньор: Красимир Балъков

МОНТАНА: 30.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов, 10.Владимир Айтов, 20.Димитър Илиев, 6.Янко Ангелов, 23.Сергей Георгиев (68  9.Билал Бари), 8.Тони Тасев, 16.Николай Цветков, 11.Николай Минков (78  7.Ивелин Илиев)
Резерви: 1.Марин Орлинов, 15.Преслав Петров, 7.Ивелин Илиев, 5.Раян Сенхаджи, 22.Стефан Каменов, 9.Билал Бари, 2.Валери Христов
Треньор: Никола Спасов

София, стадион "Васил Левски"
Съдия:
 Валентин Железов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация