ЦСКА 1948 спечели последната си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Турция. Българският тим се наложи с 2:0 над северномакедонския Шкендия (Тетово). Първият гол падна в самото начало на мача, а второто в последните минути на двубоя.

Играчите на Тодор Янчев откриха резултата още в третата минута. Ангел Бастунов завърши бърза атака по лявото крило, която беше започната от Георги Русев и премина през Радослав Кирилов.

До края на първото полувреме и тримата офанзивни футболисти на „червените“ се отличиха с пропуски.

В началото на втората част българският нападател на Шкендия Наско Милев се озова на добра позиция, но ударът му беше уловен от резервния вратар на ЦСКА 1948 Генадий Ганев.

В 70-ата минута последва нов пропуск на Ангел Бастунов. Осем минути преди края „червените“ стигнаха до втори гол. Лазар Марин точно пред вратата засече пас с глава на Октавио след центриране от корнер на Бирсент Карагерен.

Така ЦСКА 1948 завършва лагера си в Турция без загубен мач. Тимът на Тодор Янчев записа победи и над германския Ханза (Росток) с 2:1, сръбския Чукарички (2:1) и казахстанския Аксу (4:1). Беше направено и нулево равенство с грузинския Торпедо (Кутаиси).

Тимът на Тодор Янчев ще започне пролетния дял от efbet Лигата на 11 февруари срещу Хебър.

ЦСКА 1948 – ШКЕНДИЯ 2:0
1:0 Ангел Бастунов (3), 2:0 Лазар Марин (82)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан, 14. Елитон, 87. Симеон Петров, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 99. Радослав Кирилов, 39. Парвиз Умарбаев, 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;
Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 24. Лазар Марин, 3. Райън Бидунга, 42. Борислав Вакадинов, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 11. Бирсент Карагарен, 25. Евгений Сердюк, 8. Педриньо.

Шкендия: 1. Костадин Захов, 4. Егзон Бейтулай, 5. Клисман Кейк, 7. Ерналд Чинари, 8. Енур Тотре, 10. Феран Хасани, 11. Методи Максимов, 14. Люпчо Дориев, 16. Мевиан Мурати, 18. Решат Рамадани, 22. Бруно Дита.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023