Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в отложен мач от първата шестица на Еfbet Лига. Двубоят бе от 27-ия кръг, като при успех днес "смърфовете" щяха да спечелят сребърните медали. Футболистите на Александър Тунчев обаче пропуснаха да подпечатат второто си място и да зарадват хилядите си фенове по трибуните на "Лаута".

"Смърфовете" доминираха през по-голямата част от мача, но така и не успяха да стигнат до трите точки. В 15-ата минута капитанът Димитър Илиев изпълни дузпа, която Даниел Наумов.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В 29-ата минута Георги Минчев изпрати топката във вратата на ЦСКА 1948, но след намесата на ВАР попадението беше отменено заради фаул на нападателя срещу Симеон Петров от състава на гостите.

При първата си голова ситуация в срещата "червените" успяха да вкарат. В 71-ата минута Ангел Бастунов се разписа, но отново се намеси ВАР и попадението бе отменено. Причината - изключително тънка засада на Бастунов.

До края "смърфовете" така и не намериха верния път към вратата на Наумов и срещата приключи 0:0.

Малко преди изтичането на 9-минутното добавено време Ангел Лясков получи втори жълт и съответно червен картон, което го вади от предстоящата среща с бившия му отбор ЦСКА (на 22 май).

След равенството Локомотив (Пловдив) е втори с 60 точки, с 4 повече от ЦСКА (с 56). Тимът от стадион "Българска армия" обаче е с мач по-малко. До края на ЦСКА предстои срещата с ЦСКА 1948 и в последния кръг срещу Берое на 26 май, когато "смърфовете" гостуват на Арда в Кърджали.

ЦСКА 1948 е пети в класирането с 41 точки, с две повече от шестия Берое.

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЛОКО (Пд) - ЦСКА 1948 0:0

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
14  ДУЗПА за Локомотив за фаул на Даниел Наумов срещу Карагарен, който беше изведен сам срещу стража на ЦСКА 1948, който го повали. Съдията Валентин Железов се допита и до ВАР преди да посочи бялата точка.
15  НЯМА ГОЛ! Наумов спаси удара на Димитър Илиев, който стреля слабо по земя към долния ляв ъгъл на вратата на "червените".
29  ОТМЕНЕН ГОЛ! Георги Минчев се разписа с глава, но съдията Валентин Железов отсъди фаул на нападателя на домакините срещу Симеон Петров. Ситуацията беше разгледана с ВАР, след което се потвърди решението на главния рефер.
35  Ново разглеждане с ВАР. Георги Минчев засече топката с глава към вратата на ЦСКА 1948, а ВАР-реферите разгледаха дали Хайдаров от гостите играе с ръка. Такава обаче не беше маркирана.
39 - Конър Руан центрира отляво топката към Минчев, нападателят изпревари Димитър Пиргов и стреля с глава, но без успех.
45 - Добавеното време е 4 минути.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
47  Карагарен беше близо до отбелязването на гол с глава, топката прелетя покрай вратата в аут.
49 - Пропуск на Димитър Митков.
71  ОТМЕНЕН ГОЛ! ЦСКА 1948 поведе с гол на Ангел Бастунов. Той овладя топката след отклоняване с глава от Димитър Митков и реализира. И тази ситуация обаче беше разгледана с ВАР, като бе маркирана изключително тънка засада на Бастунов и попадението беше отменено.  зад последния бранител на Локомотив Пловдив - попадението бе отменено.
90 - Удар на Марио Топузов, топката прелетя над вратата на "смърфовете".
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+9  ЧЕРВЕН КАРТОН! Ангел Лясков е изгонен за втори жълт картон.
90+9 - Край на мача - 0:0.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив)
: 1.Илко Пиргов, 61.Диниш Алмейда, 25.Лукас Масоеро, 4.Кристиан Гомис, 34.Петър Витанов, 39.Парвиз Умарбаев (75  7.Момчил Цветанов), 11.Конър Руан, 6.Кристиан Илич, 9.Бирсент Карагарен, 14.Димитър Илиев (к), 10.Георги Минчев
Резерви: 81.Кристиан Томов, 44.Николай Николаев, 5.Дейвид Малембана, 19.Александър Иванов, 7.Момчил Цветанов, 20.Даниел Иванов, 15.Георги Мавродиев
Треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948:
29.Даниел Наумов , 25.Александър Александров, 87.Симеон Петров , 3.Димитър Пиргов, 4.Ангел Лясков , 88.Мартин Хайдаров, 8.Ивайло Климентов (56  28.Емануил Личев), 11.Денислав Александров (56  7.Марио Топузов), 20.Ангел Бастунов (90+6  90.Николай Ганчев), 70.Георги Русев, 9.Димитър Митков (86  27.Борислав Дамянов)
Резерви: 12.Никола Виденов, 24.Лазар Марин, 5.Михаил Минков, 90.Николай Ганчев, 28.Емануил Личев, 7.Марио Топузов, 27.Борислав Дамянов
Треньор: Тодор Киселичков

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение