Вижте как Гери Дончева Янков и Ники Кънчев прогнозираха крайния изход от мача между Берое и ЦСКА 1948 - ТУК

ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 спечели с 3:1 гостуването си на Берое в мач от 24 кръг на efbet Лига. Поражението удължи агонията на старозагорци, които нямат победа за първенство от началото на 2023 година. Две от попаденията на столичани дойдоха от статични положения, а домакините завършиха двубоя с човек по-малко.

Още в 10-ата минута Ивайло Чочев откри резултата. Той вкара 17-ия си гол от началото на сезона, след като с глава засече центриране от корнер отляво. Последваха две възможности за Берое, но не те успяха затруднят Даниел Наумов.

В 35-ата минута ЦСКА 1948 удвои. Евгений Сердюк на близката греда с глава продължи центриране от корнер отдясно, а от вратарското поле Елитон засече топката във вратата на Иван Караджов. Само минута по-късно домакините намалиха пасива си. Спас Георгиев проби отдясно и центрира, а Вини Трибулет в наказателното поле надскочи защитата на гостите, за да се разпише за 1:2.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

През второто полувреме Берое започна по-активно, но не успя да затрудни Наумов. Последваха две опасни положения за ЦСКА 1948, като при първата Караджов парира удар на Георги Русев, а при втората Сердюк стреля неточно.

Даниел Наумов направи две поредни спасявания в 70-ата минута, но девет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко. Густаво Каскардо фаулира Чочев и получи втория си жълт картон в мача. Това прекърши Берое, а в 86-ата минута Георги Русев беше изведен по дясното крило и с диагонален удар оформи крайния резултат.

С този успех ЦСКА 1948 събра актив от 48 точки и заема трето място в класирането, на пет зад втория Лудогорец и на девет пред Локомотив (Пловдив) и Черно море. Берое пък е на 13-а позиция с 21 точки. В следващия кръг, който ще е след паузата заради мачове на националните отбор, ЦСКА 1948 приема Ботев (Пловдив) на 10 април, а ден по-рано Берое гостува на последния Спартак (Варна).

БЕРОЕ – ЦСКА 1948 1:3
0:1 Ивайло Чочев (10), 0:2 Елитон (35), 1:2 Вини Трибулет (36), 1:3 Георги Русев (86)

Берое: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо , 3. Сана Гомес , 5. Зария Ламбулич (46-14.Педро Енрике), 6. Макс Челич, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Трибулет , 77. Божидар Пенчев ( 70 - 19. Васил Василев), 98. Тонислав Йорданов (46 - 9.Калоян Кръстев)
Резерви: 23. Иван Гошев, 7. Йоан Бауренски, 8. Серкан Юсеин, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 14. Педро Енрике, 15. Георги Динков, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов
Треньор: Николай Киров

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо (46 - 4.Ангел Лясков), 87. Симеон Петров, 14. Елитон , 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев , 39. Парвиз Умарбаев ( 75 - 22. Реян Даскалов), 20. Ангел Бастунов (64 - 28.Емил Ценов), 11. Бирсент Карагарен (46 - 10.Георги Русев ), 25. Евгений Сердюк , 8. Педриньо (64 - 99.Радослав Кирилов)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 4. Ангел Лясков, 10. Георги Русев, 28. Емил Ценов, 24. Лазар Марин, 99. Радослав Кирилов, 22. Реян Даскалов, 55. Светослав Диков, 44. Ангел Грънчов
Треньор: Тодор Янчев

Стара Загора, стадион „Берое“
Съдия: Георги Гинчев

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
10 -  ГОООЛ! Ивайло Чочев се разписа отново за ЦСКА 1948. Той беше точен с глава, след като засече центриране от корнер
12 -  Добра намеса на Даниел Наумов след удар с глава на Зария Ламбулич
26 - Спас Георгиев опита диагонален изстрел към вратата на гостите от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на Наумов
35 -  ГОООЛ! Втори гол за гостите. Евгений Сердюк на близката греда продължи центриране от корнер на Педриньо, а Елитон от вратарското поле засече топката и я прати в мрежата
36 -  ГОООЛ! Берое намалява изоставането си. Спас Георгиев проби отдясно и центрира към наказателното поле, а Вини Трибулет надскочи защитата и прати топката зад Наумов
45+2 - Край на първото полувреме
------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
52 - Наумов със солидна намеса парира удар на Божидар Пенчев от границата на наказателното поле
68 -  Георги Русев влезе с топка в краката в наказателното поле на Берое, но не успя да отправи добър удар и Иван Караджов се справи без проблем
69 -  Евгений Сердюк надбяга Педро Енрике и нахлу в наказателното поле на домакините, но стреля неточно край вратата
70 - Спас Георгиев центрира коварно отдясно и топката изглежда щеше да влезе във вратата, но Наумов успя да избие
70 - Наумов с нова добра намеса парира удар на Макс Челич
79 -  Берое остана с човек по-малко, след като Густаво Каскардо получи втори жълт картон за нарушение срещу Чочев
86 -  ГОООЛ! Георги Русев вкара трети гол за ЦСКА 1948, след като беше изведен сам по дясното крило и нахлу в наказателното поле, за да се разпише с диагонален удар
90 - Радослав Кирилов опита техничен прехвърлящ удар от ъгъла на наказателното поле, но Караджов се разтегна и изби в корнер
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР