ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 срази Арис с 2:0 в Солун на стадион „Македоникос“ в последната си контрола преди старта на новия сезон в efbet Лига срещу Левски на "Герена" в първия кръг. Стоян Стоичков (49) и Георги Русев (59) вкараха головете за тима на Атанас Рибарски, който изигра пет спаринга, в които записа две победи, едно равенство и две загуби.

Първите 15 минути предложиха няколко интересни атаки и за двата тима, но без да бъде отправен удар към някоя от двете врати. Секунди след това Георги Русев проби отдясно и центрира за Антонио Вутов, който не успя да нанесе добър удар и изкара топката в аут.

В 21-ата минута дебютантът Талис Енрике навлезе в наказателното поле и предостави подаване на Русев, той стреля от движение, но над вратата на домакините. Седем минути по-късно Владимир Дарида получи пас в наказателното поле и стреля, но след рикошет топката излезе над вратата на Ганев. В 36-ата минута Елитон сгреши при изнасянето на топката. Лукас Руп я пое и навлезе в наказателното поле, но Ганев изби в корнер.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Малко преди края на първата част Луис Палма шутира от около 20 метра, но Ганев улови топката без проблеми, както и при удара на Хавиер Саврио секунди малко след това.

Четири минути след почивката Стоян Стоичков се възползва от неразбирателство между двама играчи в жълто-черни екипи. Той отне топката и нанесе удар от около 20 метра, пращайки топката във вратата за 0:1 след неубедителната намеса на Хулиан Куеста.

Десет минути по-късно Том Рапнуи направи добър пробив отляво, видя забравения от защитата на Арис Георги Русев, който веднага нанесе удар и вкара за 0:2.

В 77-ата минута Джурашек нанесе удар от границата на наказателното поле, който рикошира в защитник в червено и излезе в корнер. След центрирането от него бранителите на българския тим се справиха и изчистиха топката. В добавеното време на срещата Фаторе получи подаване отляво и стреля от движение, но не намери очертанията на вратата на Наумов.

АРИС (СОЛУН) – ЦСКА 1948 0:2
0:1 Стоян Стоичков (49), 0:2 Георги Русев (59)

Арис (Солун): 23. Хулиан Куеста – 22. Моузес Одубаджо, 14. Якуб Брабец, 4. Фабиано, 3. Франко Ферари - 77. Михалис Панагидис, 5. Лукас Руп, 16. Владимир Дарида - 17. Луис Палма, 9. Андре Грей, 11. Кике Саверио
Резерви: 90. Хоутесиотис, 2. М'Баката, 7. Христодоулопулос, 8. Дукуре, 18. Фаторе, 20. Джурашек, 24. Павичич, 25. Аидонис, 27. Менендес, 50. Караманлис
Треньор: Апостолос Терзис

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев (46' 29. Даниел Наумов) – 24. Ерденис Гурища (6. Пиер-Даниел Нгуида), 87. Симеон Петров (46' 23. Емил Виячки), 5. Елитон (46' 30. Стефан Цонков), 4. Мики Орачев (46' 31. Том Рапнуи)– 18. Ивайло Чочев (46' 28. Неделко Пишчевич), 21. Емил Ценов (63' 22. Реян Даскалов - К)– 10. Георги Русев (К / 46-63') (63' 27. Мариян Тонев), 7. Талис (46' 13. Стоян Стоичков), 99. Радослав Кирилов (К) (46' 8. Педриньо) – 20. Антонио Вутов (46' Валентин Йосков)
Резерви: 29. Даниел Наумов - 6. Пиер-Даниел Нгуида, 8. Педриньо, 13. Стоян Стоичков, 16. Том Рапнуи, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки, 26. Валентин Йосков, 27. Мариян Тонев, 28. Неделко Пишчевич, 30. Стефан Цонков
Треньор: Атанас Рибарски

Стадион: "Македоникос", Солун

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023