ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 загуби от хърватския гранд Динамо (Загреб) с 2:3 в зрелище и допусна първо поражение в третата си контрола на летния подготвителен лагер в Словения. Преди това българският тим завърши 1:1 срещу словенския Марибор и победи с 3:1 румънския Сепси, който е съперник на ЦСКА в Лигата на конференциите.

В състава се завръща голмайсторът Ивайло Чочев, който е и капитан на тима. Антонио Вутов също започва от първата минута, докато Парвиз Умарбаев е на пейката. Новите попълнения Талис и Видар Йорн Кяртансон не са на разположение на треньора Атанас Рибарски за срещата.

Голямата звезда на Динамо - вратарят и национал на Хърватия Доминик Ливакович, остана извън групата за мача с българския тим.

След равностойни начални минути в 17-ата Педриньо центрира в наказателното поле на Динамо, а Валентин Йосков се измъкна от защитата на хърватите и стреля с глава, но право в ръцете на Иван Невестич. Четири минути след това Йосип Шутало пусна дълъг извеждащ пас към Бруно Петкович, който финтира Елитон в наказателното поле и даде успоредно подаване на голлинията. Емил Виячки не успя да реагира своевременно и Махир Емрели отблизо да вкара топката във вратата на Генадий Ганев за 0:1.

ЦСКА 1948 можеше да изравни три минути след гола на хърватите, след като Антонио Вутов подаде чудесно към оставения непокрит на границата на наказателното поле Георги Русев, който стреля, но Иван Невестич направи страхотно спасяване, избивайки в корнер. Секунди по-късно след изпълнението на корнера топката попадна в Педриньо, който нанесе тежък удар от средно разстояние и Невестич отново спаси.

В 27-ата минута Бруно Петкович шутира, но Генадий Ганев успя да спаси. Десетина минути по-късно Петкович стреля опасно от пряк свободен удар и топката премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Малко след почивката Петър Бочкай отправи диагонален удар, но топката излезе в аут покрай вратата на Генадий Ганев. В 49-ата минута Том Рапнуи допусна много груба грешка, позволявайки на Дарио Шпикич да му отнеме топката. Той веднага пусна към Йосип Дърмич, който прокара топката между краката на Даниел Наумов за 0:2. Две минути след това Бочкай центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Бернауер стреля с глава, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Даниел Наумов, който в 53-ата минута спаси удар на Дарио Шпикич от далечна дистанция.

В 56-ата минута Садех Мохарами пусна отличен извеждащ пас към Дарио Шпикич, който се измъкна от Топ Рапнуи, излезе сам срещу Даниел Наумов и с удар покрай него вкара топката за трети път във вратата за 0:3.

ЦСКА 1948 намали в 61-ата минута, когато Топ Рапнуи надигра Садех Мохарими и центрира в наказателното поле на Динамо, където Емил Ценов бе оставен непокрит и с глава вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Даниел Загорац за 1:3. Три минути след това Бирсент Карагарен центрира остро в наказателното поле на хърватите, където Садех Мохарими се опита да изпревари Георги Русев, но си отбеляза автогол за 2:3.

В 69-ата минута Том Рапнуи допусна много груба грешка, след като не успя да изчисти топката с глава и я изпрати право в краката на Лука Върбанчич, който отправи много сериозен удар от добра позиция в наказателното поле на ЦСКА 1948, но Даниел Наумов изби в корнер. Две минути след това Садех Мохарими събра двама играчи на ЦСКА 1948 в наказателното поле, след което подаде към Фран Топич, чийто удар бе спасен с една ръка от Наумов.

В 82-ата минута Парвиз Умарбаев позволи на Лука Менало да навлезе в наказателното поле и да отправи удар, но встрани от левия страничен стълб на вратата на Даниел Наумов. Две минути след това Мариян Тонев беше потърсен след центриране от свободен удар в наказателното поле на хърватите, а топката продължи към далечната греда, където Стефан Цонков не успя да отправи удар към вратата на Невестич.

ЦСКА 1948 – ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:3
0:1 Махир Емрели (21), 0:2 Йосип Дърмич (49), 0:3 Дарио Шпикич (56), 1:3 Емил Ценов (61), 2:3 Садех Мохарими (64-автогол)

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев (46 - 29. Даниел Наумов) - 24. Ерденис Гурища (51 - 6. Пиер-Даниел Нгуида), 23. Емил Виячки (51 - 87. Симеон Петров), 5. Елитон (К) (51 - 21. Емил Ценов), 4. Мики Орачев (46 - 16. Том Рапнуи) - 28. Неделко Пишчевич (51 - 13. Стоян Стоичков), 18. Ивайло Чочев (51 - 39. Парвиз Умарбаев) - 8. Педриньо (46 - 11. Бирсент Карагарен), 20. Антонио Вутов (51 - 99. Радослав Кирилов), 10. Георги Русев - 26. Валентин Йосков (51 - 3. Мариян Тонев)
Резерви: 29. Даниел Наумов – 3. Мариян Тонев, 6. Пиер-Даниел Нгуида, 11. Бирсент Карагарен, 13. Стоян Стоичков, 16. Том Рапнуи, 21. Емил Ценов, 39. Парвиз Умарбаев, 87. Симеон Петров, 99. Радослав Кирилов
Треньор: Атанас Рибарски

Динамо (Загреб): 33. Иван Невестич – 7. Лука Иванушец, 9. Бруно Петкович, 11. Махир Емрели, 13. Стефан Ристовски, 14. Роберт Любичич, 25. Петар Сучич, 27. Йосип Мишич (К), 37. Йосиш Шутало, 55. Дино Перич, 77. Дарио Шпикич
Резерви: 1. Даниел Загорац – 2. Садех Мохарами, 4. Бошко Шутало, 6. Бернауер Максим, 8. Анес Кърджалич, 12. Петар Бочкай, 15. Марко Солдо, 17. Фран Топич, 18. Йосип Дърмич, 36. Лука Върбанчич, 70. Лука Менало
Треньор: Игор Баришич

Стадион: Национален футболен център Бърдо
Съдия: Давид Шмаич

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!