ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

ЦСКА 1948 победи Хебър с 2:0 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига и записа девети пореден мач без загуба в първенството в официалния дебют на Тодор Янчев начело на тима.

Срещата започна с лек натиск на "червените", които имаха положения в 9-ата и 23-ата минута, но ударите на Георги Русев и Ангел Бастунов не затрудниха Звонимир Микулич.

В 27-ата Бирсент Карагарен бе са сантиметри от гола, след като получи хубав пас и стреля без забавяне.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Минути преди края на първата част (41') Ивайло Чочев пое топката в половината на Хебър, достигна до наказателното поле и откри резултата с удар покрай вратаря (1:0) с 15-ия си гол от началото на сезона.

Втората част започна с шанс за ЦСКА 1948, но голмайсторът Чочев стреля над вратата. Минути по-късно и Алекс Колев бе близо до гола, но стреля неточно с глава.

Минути след изтичането на час игрово време вратарят на Хебър - Звонимир Микулич се превърна в герой за своя тим с две последователни спасявания в рамките на минута при удари с глава на Ивайло Чочев и Хелитон.

Четвърт час преди края Русев се отскубна от отбраната на гостите и останал сам срещу Микулич стреля в близкия му ъгъл, но стражът се намеси блестящо.

Минути по-късно и Октавио опита да преодолее Микулич, но вратарят пак бе блестящ.

В продължението на двубоя Алекс Колев се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка и оформи крайното 2:0.

Двубоят с Хебър бе мач №100 с екипа на ЦСКА 1948 за стража на "червените" Даниел Наумов, който преди дни раздели приза за най-добър вратар в родното първенство със Светослав Вуцов (Славия).

"Червените" остават на трето място в класирането  на 4 точки и мач повече от втория Лудогорец. Столичани вече имат девет поредни срещи за първенство без загуба, като последното им поражение беше на 9 септември при гостуване на пловдивския Ботев (0:2).

Хебър пък няма победа в шампионата вече шест поредни двубоя и е на предпоследната позиция в класирането с 12 точки.

ЦСКА 1948 - ХЕБЪР 2:0
1:0 Ивайло Чочев (41'), 2:0 Алекс Колев (90+6')

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
9' Първа опасност в срещата! Георги Русев имаше шанс да затрудни Звонимир Микулич, но вратарят на Хебър улови.
23' Нова възможност за "червените"! Ангел Бастунов шутира от границата на наказателното поле, но Микулич се справи.
27'  Какъв шанс за ЦСКА 1948! Бирсент Карагарен получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля, но на сантиметри покрай гредата!
41'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев излезе в удобна позиция срещу Микулич и го преодоля с техничен удар за 1:0.
45+6' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51'  Възможност за ЦСКА 1948! Александър Колев свали топката с глава за Чочев, който от 5-6 метра стреля над вратата.
59'  Александър Колев изпревари Микулич след корнер, но не успя да насочи топката във вратата.
67'  Какъв шанс за ЦСКА! Страхотен шанс за Чочев, той стреля с глава, но Микулич извади топката от трудна ситуация.
68'  Пореден пропуск! Хелитон стреля с глава, но Микулич направи второ страхотно спасяване.
76'  Нов шанс за ЦСКА 1948! Русев се отксубна от отбраната на гостите и стреля в близкия ъгъл на Микулич, но стражът се намеси блестящо.
79'  Октавио получи топката около точката на дузпата, стреля по земя, но Микулич се намеси с крак.
85'  Невероятен пропуск за ЦСКА 1948! Алекс Колев проби отляво и върна към Ивайло Чочев около точката на дузпата, но ударът на полузащитника премина над вратата.
90+4'  ДУЗПА ЗА ЦСКА 1948! Серано игра с ръка при центриране на Октавио и Георги Кабаков посочи бялата точка.
90+6'  ГООООЛ за ЦСКА 1948! Алекс Колев бележи от дузпа!
90+6' Kрай на мача!

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра, 87. Симеон Петров , 14. Хелитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев , 20. Ангел Бастунов (62'  58. Октавио Мерло, 39. Парвиз Умарбаев (86'  22. Реян Даскалов), 10. Георги Русев, 11. Бирсент Карагарен (62'  99. Радослав Кирилов), 9. Александър Колев
Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 3. Райън Бидунга, 7. Марио Топузов, 24. Лазар Марин, , 25. Евгений Сердюк
Треньор: Тодор Янчев

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 98. Георги Търтов (58'  17. Арсенио Валпорт ), 5. Мартин Михайлов, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 8 Алехандро Серано, 97. Марсел Венсан (76' 10. Марк-Емилио Папазов) , 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев ( 58'  Лорен Марузин), 9. Ивайло Михайлов (76'  7. Стоян Стоичков)
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 99. Архан Исуф, 44. Николай Николаев, 33. Стефан Цонков, 28. Осира Корнел,
Треньор: Владимир Манчев

Стадион: „Васил Левски“, София
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР