ЦСКА победи с 1:0 на Черно море в мач от шестия кръг на efbet Лига. На стадион "Тича" във Варна единственото попадение бе дело на Жорди Кайседо в 61-ата минута. Домакините завършиха мача с намален състав, след като Зе Гомеш получи два бързи жълти картона и бе изгонен. Така столичани имат три победи в три мача от началото на сезона, докато "моряците" записаха първо поражение.

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов бе направил пет промени в стартовия състав в сравнение със срещата с Виктория Пилезен. Сред титулярите липсваха Густаво Бусато, Валентин Антов, Тибо Вион, Георги Йомов и Яник Вилдсхут. На тяхно място започнаха Димитър Евтимов, Томас Лам, Амос Юга, Хамза Чатакович и Ахмед Ахмедов.

Срещата тръгна спокойно и проучвателно. Първата сериозна опасност дойде в 20-ата минута и тя стана благодарение на индивидуалната класа на Чатакович. Той получи пас във въздуха от Кайседо, спря на гърди и по диагонал от движение стреля параболично. Топката кацна върху гредата на "моряците".

Черно море отвърна с опасен удар на Пабло Гарсия, който с мъка бе избит от Евтимов.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След началото на второто полувреме домакините натиснаха и бяха много близо до гол. Още в първата атака Стефан Велев финтира бранител и стреля, Евтимов успя да играе с топката, но тя продължи към вратата. Миг преди да влезе в мрежата Матей я изчисти от голлинията в корнер. Последваха удари на Андраде и Зе Гомеш, който отново наложиха на Евтимов да показва своя рефлекс.

В 61-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Греъм Кери получи по лявото крило и пусна прострелно по земя пред вратата на Черно море, а там Кайседо бе изпуснат и от два метра не сгреши - 1:0 за "червените"!

10-ина минута след попадението надеждите на домакините поне за точка намаляха драстично. Зе Гомеш си изпроси два жълти картона в рамките на 4 минути и бе изгонен.

До края на мача играчите на Стойчо Младенов успяха да устискат минималната преднина и да запишат трета победа в първенството.

Черно море - ЦСКА 0:1
0:1 Жорди Кайседо (61)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
20- Греда! Кайседо пусна с глава към Чатакович, който спря на гърди и по диагонал от движение стреля параболично. Топката кацна върху гредата на "моряците"
30- Пабло Гарсия отправи мощен шут от воле, но Евтимов със зрелищна намеса изби в корнер
45- Край на първото полувреме
_________________
46- Начало на второто полувреме
47- Невероятен пропуск! Стефан Велев финтира бранител и стреля, Евтимов успя да играе с топката, но тя продължи към вратата. Миг преди да влезе в мрежата Матей я изчисти от голлинията в корнер
50-  Андраде стреля, Евтимов спасява удара ефектно
55- Нов опасен удар към вратата на ЦСКА и отново стражът на "червените' се намесва решително
61- ГОЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери получи по лявото крило и пусна прострелно по земя пред вратата на Черно море, а там Кайседо бе изпуснат и от два метра не сгреши - 1:0 за "червените"!
72- Енрике се размина с успореден пас на Панов, който отлично нахлу в наказателното поле
73- Червен картон! Зе Гомеш влезе остро в краката на играч на ЦСКА и получи втори жълт картон.
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (82-27. Даниел Димов), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 20. Зе Гомеш, 72. Родриго Енрике (74-11. Фоде Гираси), 77. Стефан Велев
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 17 Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 18. Мартин Милушев, 11. Фоде Гираси
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА София (Bul)ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 29. Томас Лам, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 21. Амос Юга (88-6. Жуниор Нзила), 8. Греъм Кери, 11. Хамза Чатакович (60-16. Асен Дончев), 23. Ахмед Ахмедов, 9. Жорди Кайседо
Резерви: 1. Густаво Бусато, 16. Асен Дончев, 6. Жуниор Нзила, 5. Федерико Варела, 20. Християн Петров, 30. Яник Вилдсхут
Треньор: Стойчо Младенов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия