ЦСКА победи с минималното 1:0 Черно море в мач от 4-ия кръг на “А” група. Това бе първи успех за “червените” през новия сезон, след като в първите три кръга те записаха две загуби и едно равенство. И в този мач новият треньор Гьоре Йовановски бе на резервната скамейка, но като официален наставник бе записан Сашо Борисов. Успехът на “армейците” не дойде никак лесно. Маркиньос реализира единственото попадение едва в 76-ата минута, като до този момент домакините се мъчеха и срещата сериозна съпротива от варненци. Това бе първа победа на “червените” срещу “моряците” след четири поредни неуспешни двубоя (три равенства и една загуба).

Македонският наставник на ЦСКА бе направил две промени от състава, който би ТНС преди няколко дни. В защита действаха познатите четирима – Виданов, Тодор Янчев, Акуаро и Румен Трифонов. Като вътрешни халфове действаха Коста Янев и Галчев, а по крилата Спас Делев и Александър Тонев. Сам в атака бе Килиан Шеридън, а зад него игра Маркиньос.

В 6-ата минута Галчев центрира отляво, но вратарят на Черно море Илко Пиргов изпревари Шеридън. В 12-ата минута Даниел Георгиев центрира в наказателното поле на ЦСКА, Иван Караджов увисна, но Танко Дяков прати топката в аут. Две минути след това Павел Виданов би отдалеч, но след рикошет Пиргов улови. В 33-ата минута Шеридън напредна много добре отдясно, стигна до аутлинията, върна в наказателното поле към Спас Делев, но той бе блокиран и не успя да стреля.

През второто полувреме ЦСКА отново имаше превес на терена, но минутите минаваха, а домакините не създаваха нужните сто процентови положения. В 59-ата минута Маркиньос пропусна шанс да реализира. Той влезе в наказателното поле отдясно, излъга вратаря и от малък ъгъл с всичка сила би към вратата, вместо да намери свой съотборник пред голлинията. В 74-ата минута гостите отвърнаха с хубав удар на Йордан Юруков с глава, който обаче не успя да се възползва от увисването на Караджов и стреля в аут.

В 76-ата минута ЦСКА поведе с 1:0. Грегъри Нелсън напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле и видя Маркиньос на точката за изпълнение на дузпа, подаде му и бразилецът с плътен удар прати топката във вратата на гостите. До края на двубоя треньорите направиха почти всичките си смени, а съдията Ахмед Ахмед набързо раздаде няколко жълти картона. В 89-ата минута Юруков стреля от пряк свободен удар отдясно по атаката на Черно море, но този път Караджов със сетни усилия изби в корнер./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - Черно море 1:0
1:0 Маркиньос (76)

ЦСКА: 12.Иван Караджов, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 5.Тодор Янчев, 8.Румен Трифонов, 21.Коста Янев (57 - 29.Грегъри Нелсън), 18.Борис Галчев, 24.Александър Тонев (82 - 14.Д. Илиев), 7.Спас Делев (68 - 3.Томи Костадинов), 28.Маркиньос, 26.Килиън Шеридън
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 15.Мартин Василев, 3.Томи Костадинов, 29.Грегъри Нелсън, 16.Кристиян Тибони, 14.Димитър Илиев, 9.Дормушали Саидходжа

Черно море: 26.Илко Пиргов, 25.Сашо Александров, 6.Танко Дяков, 15.Ал. Александров, 12.Марко Тиаго (77 - 14.Божилов), 3.Адемар, 23.Даниел Георгиев (84 - 21.Г. Илиев), 10.Даниел Димов, 24.Димитър Петков (80 - 11.Колев), 8.Дончо Атанасов, 77.Йордан Юруков
Резерви: 1.Петър Денчев, 4.Радослав Бачев, 14.Георги Божилов, 5.Никола Домакинов, 11.Тодор Колев, 7.Станислав Стоянов, 21.Георги Илиев

Стадион: "Васил Левски" - 1000 зрители
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Тодор Янчев, Грегъри Нелсън (ЦСКА); Димитър Петков, Даниел Георгиев, Адемар, Дончо Атанасов (Черно море)