ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 14-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски”, а единственото попадение бе на Маркиньос. Бразилецът за пореден път спаси “червените” този сезон, отбелязвайки важен гол. Това бе четвърта поредна победа на “червените” в “А” група и общо пета с успеха срещу Рапид (Виена) в Лига Европа. След спечелените три точки ЦСКА събра 25 и се изкачи на 5-о място с еднакъв актив с третия Черноморец и четвъртия Локомотив (София). Последният двубой на “армейците” е гостуване на Академик (София).

Треньорският тандем на ЦСКА Милен Радуканов и Сашо Борисов пуснаха по-различен състав в сравнение с последните мачове. В защита се върна Виданов, който игра заедно с Костадин Стоянов, Акуаро и Данчо Минев. В халфовата линия бяха трима - Тодор Янчев, Галчев и Коста Янев, който бе титуляр за първи път от доста време. Изнесен на върха на атаката бе Мишел Платини, помагаха му Маркиньос и Александър Тонев. “Червените” бяха по-добрият отбор през целия двубой, но се отчетоха с няколко пропуска и греда на Александър Тонев.

В 18-ата минута Маркиньос стреля от наказателното поле, но вратарят на гостите Лучини се разтегна и изби в корнер. В следващата атака “смърфовете” имаха възможност, но Здравко Лазаров не успя да отправи хубав удар от точката за изпълнение на дузпа. В 20-ата минута Александър Тонев с параболичен удар уцели левия страничен стълб на вратата на Локомотив (Пловдив).

В 27-ата минута Тодор Янчев можеше да нанесе удар към вратата на “черно-белите”, но не успя да овладее топката в наказателното поле. Атаките на ЦСКА продължиха и гостите трудно изнасяха топката от собственото си поле. До края на първото полувреме съдията Антон Генов даде бързи три жълти картона на играчи на Локомотив (Пловдив). В 44-ата минута Карвальо прати топката във вратата на домакините, но преди това страничният съдия бе вдигнал флага за засада на нападателя.

През второто полувреме натискът на ЦСКА продължи. Още в 49-ата минута Маркиньос пропусна удобно положение, след като с глава от границата на малкото наказателно поле не намери очертанията на вратата.

В 53-ата минута Маркиньос се поправи и вкара страхотен гол. Бразилецът получи пас от Галчев вдясно в наказателното поле, топката почти напускаше терена, но той я застигна и от изключително малък ъгъл я прати във вратата. В 65-ата минута бе първото по-опасно положение за гостите от Пловдив. Базил де Карвальо засече центриране с глава, но прати топката покрай вратата. В последните 30 минути “червените” намалиха темпото, но продължиха да диктуват събитията на терена. В 82-ата минута Галчев стреля от пряк свободен удар, но покрай гредата. Две минути преди края на двубоя Раймонди от състава на гостите имаше шанс да стреля, но бе затворен добре от защитниците на домакините./БЛИЦ

Мачът по минути тук

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Маркиньос (53)

cska_logo.JPGЦСКА:
92.Райс Мболи, 4.Костадин Стоянов, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 25.Йордан Минев, 5.Тодор Янчев, 18.Борис Галчев, 21.Коста Янев, 24.Александър Тонев (86 - 8.Румен Трифонов), 28.Маркиньос (90 - 11.Бандаловски), 32.Мишел Платини (88 - 9.Саидходжа)
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 11.Иван Бандаловски, 29.Грегъри Нелсън, 26.Килиън Шеридън, 9.Дормушали Саидходжа

loko_plovdiv_1.JPGЛокомотив (Пловдив): 33.Флориан Лучини, 2.Жереми Родригес, 5.Юнес Бенжелюн, 6.Пламен Крачунов, 24.Самир Бенжелюн, 66.Кирил Котев, 16.Христо Златински, 17.Мартин Керчев (56 - Дани Кики), 77.Здравко Лазаров, 29.Драги Коцев (63 - Басалия Саканоко), 13.Базил де Карвальо (71 - 99.Раймонди)
Резерви: 29.Тодор Тодоров, 9.Дани Кики, 20.Том, 55.Мартин Кавдански, 18.Басалия Саканоко, 10.Рангел Абушев, 99.Николас Раймонди