Днес стана ясно, че финалът за Купата на България ще се проведе на националния стадион "Васил Левски" на 25 май догодина. За последно битката за трофея се проведе в София през 2011 година, когато ЦСКА победи с 1:0 Славия и се окичи със златните медали.

В герой за "червените" тогава се превърна Спас Делев, който се разписа в 39-ата минута след пас на Маркиньос. Успехът бе под номер 20 за ЦСКА в турнира и първи за тогавашния треньор на тима Милен Радуканов.

Агенция Блиц ще припомни на своите читатели най-любопитните моменти от последния триумф на "армейците" в Купата на България.

Кратко развитие на двубоя:

Срещата започна равностойно и още в началото Попара имаше възможност да стреля от пряк свободен удар, но го направи твърде неточно.  В 27-та минута след центриране в наказателното на Славия останаха съмнения за игра с ръка на играч на белите, но съдията остана безмълвен и бе прав, защото такава нямаше. Две минути по-късно Мишел Платини бе съборен в пеналта, но отново не последва съдийски сигнал. В 39-та минута логичното се случи и червените поведоха в резултата. Маркиньос проби отдясно и центрира в наказателното поле, там двама футболисти се разминаха с топката и тя попадна в краката на Делев. Нападателят не сгреши и забоде топката под напречната греда. Две минути след това се наложи Иван Караджов да се намесва решително и да отразява удар на Божов от непосредствена близост.

В 51-та Спас Делев опита изстрел от границата на наказателното поле, но бе блокиран от бранител в бяло. В 62-та минута отново Спас Делев се озова в стрелкова позиция, шутира, но вратарят със сетни усилия изби в ъглов удар. В 85-та минута Иван Караджов демонстрира страхотн рефлекс и спаси от легнало положение удар към вратата.

ЦСКА - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Спас Делев (39)
cska_logo.JPG
ЦСКА:
12.Иван Караджов, 11.Иван Бандаловски, 6.Джузепе Акуаро, 19.Апостол Попов, 8.Румен Трифонов, 18.Борис Галчев, 5.Тодор Янчев, 29.Грегъри Нелсън (90-26.Килиън Шеридън), 7.Спас Делев, 28.Маркиньос (81-22.Петър Стоянов), 9.Мишел Платини (76-24.Александър Тонев)
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 22.Петър Стоянов, 21.Коста Янев, 23.Емил Гъргоров, 24.Александър Тонев, 26.Килиън Шеридън, 27.Станко Йовчев
Треньор: Милен Радуканов

slavia.JPG
СЛАВИЯ: 1.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 35.Деян Молдованов, 4.Жосиас Басо, 22.Виктор Генев, 27.Том Мансаров, 20.Радослав Димитров, 7.Илия Илиев (52-5.Спас Георгиев), 17.Николай Божов, 8.Павле Попара (58-9.Георги Христов), 44.Жозе Жуниор (78-19.Мартин Кушев)
Резерви: 12.Стефано Кунчев, 25.Виктор Дениран, 77.Даниел Пеев, 5.Спас Георгиев, 10.Йордан Юруков, 19.Мартин Кушев, 9.Георги Христов
Треньор: Емил Велев