ЦСКА победи с минималното 1:0 Ботев в Пловдив в мач от 9-ия кръг на “А” група. След успеха “червените” се върнаха на върха в класирането и свалиха от там бургаския Черноморец. Единственото попадение за ЦСКА днес в Пловдив бе дело на Иван Стоянов в 51-ата минута.

Любо Пенев пусна титулярната единадесеторка, като не даде почивка на нито един играч. Треньорът на Ботев Енрико Пичони отново заложи на многобройните италианци в състава, като в стартовите единадесет имаше само двама българи.

Почти през целия мач гостите от София имаха превес, създадоха доста голови положения, но само веднъж успяха да превземат вратата на Бриньоли. Още в 1-ата минута Платини стреля с глава, но стражът на Ботев спаси. В 12-ата минута отново бразилецът можеше да реализира, но след удар с воле фронтално срещу вратаря, не успя да прати топката зад голлинията. В следващата атака домакините стигнаха до едно от малкото си сериозни положения. Морини напредна през центъра на защитата, стреля от границата на наказателното поле и Иван Караджов се разпъна максимално, за да извади топката, която отиваше под гредата.

В 23-ата минута Минев центрира отдясно, Данчо Тодоров получи топката на границата на малкото наказателно поле, но я прати над вратата. До края на полувремето гостите задържаха топката, но не успяваха да отправят удари и да застрашат вратата на “канарчетата”.

През второто полувреме гостите отново държаха повече топката, но не съумяваха да превземат вратата на Ботев. В 51-ата минута Иван Стоянов получи топката на границата на наказателното поле, финтира защитник на “канарчетата” и с хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. Четири минути по-късно влезлият като резерва Владо Манчев стреля от воле, но би високо в аут, след като бе на няколко метра срещу вратата.

В 73-ата минута последва нов пропуск за “червените”. Платини получи в наказателното поле малко вдясно, но след прехвърлящия му удар топката излезе над вратата. До края на мача домакините опитваха да понатиснат, но действията им бяха хаотични и не създаваха опасности пред вратата на Иван Караджов.

В 83-ата минута бе поредният непростим пропуск от страна на играчите в червено. Владимир Манчев получи топката вляво в наказателното поле, финтира защитник, след него и вратаря Бриньоли, но останал сам срещу опразнената врата не успя да шутира, а загуби коженото кълбо. В даденото от съдията три минутно продължение домакините можеха да стигнат и до едната точка. Тодор Янчев се опита да изчисти топката от наказателното поле на ЦСКА, засуети се, тя му бе отнета от Морини, но италианецът би в аут./БЛИЦ